Ballina Etiketimet Termet

Etiketim: termet

Rindërtimi në bashkinë Vorë/ Mbi 5 milionë lekë për rikonstruksionin e...

TIRANË, 24 shkurt /ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi sot përdorimin e fondit të rindërtimit, për financimin e rikonstruksionit të njësive individuale të banimit dhe...

Rritje e pagës minimale, dyfishim i ndihmës ekonomike edhe pas përfundimit...

TIRANË, 23 shkurt /ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se, qeveria për asnjë moment nuk i ka lënë vetëm ata që kanë qenë më...

Zhupa nga Kombinati: Pallati u dëmtua nga tërmeti, Bashkia ende asnjë...

TIRANË, 21 shkurt/ATSH/ Partia Demokratike ka denoncuar sot rastin e një prej pallateve të dëmtuara nga tërmeti në zonën e Kombinatit, i cili është...

Rama bashkëbisedim me qytetarët në Tiranë: Lagjet e reja pas tërmetit,...

TIRANË, 13 shkurt/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se ndërtimi i lagjeve të reja tërësisht nga e para pas tërmetit të fortë që goditi...

Rindërtimi/ Në 95 % të rasteve shtëpi më të mëdha se...

TIRANË, 9 shkurt/ATSH/ Kryeministri Edi Rama, gjatë një bashkëbisedimi me banorët e Durrësit këtë të martë, ka deklaruar se përfituesit nga procesi i rindërtimit...

Menaxhimi i tërmetit e pandemisë/ Ndikim të qartë në vlerësimet nga...

TIRANË, 4 shkurt/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se reagimi i shpejtë i qeverisë dhe mbledhja e një shifre rekord kontributesh pas tërmetit, ashtu...

Subvencionim i qirasë/ 1,5 miliardë lekë nga buxheti për familjet e...

TIRANË, 22 janar/ATSH/ Komisioni për Ekonominë dhe Financat në drejtimin e kryetarit të ri të këtij komisioni, Anastas Angjeli miratoi aktin normativ për zgjatjen...

PD: Banorët e pallateve të dëmtuara nga tërmeti në Durrës, prej...

TIRANË, 19 janar /ATSH/ Drejtuesi i PD në Durrës, Ferdinand Xhaferraj takoi sot banorët e pallateve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit në...

Veliaj nga Farka: Vila e pestë e Bashës pret se ai...

TIRANË, 18 janar/ATSH/ Për kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj, vila e 5-të e Lulzim Bashës është absurdi më i madh, në një kohë kur...

REPORTAZH – Dimri i acartë i të pastrehëve nga tërmeti në...

SIBIC, 15 janar /ATSH-AFP/ - Është ngricë, por duhet duruar, çfarë mund të bëjmë tjetër? Në pjesën qendrore të Kroacisë, Bara Vrbanac, 75 vjeçe,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA