Ballina Etiketimet Terheqje

Etiketim: terheqje

ANKARA – Turqia konfirmon tërheqjen e luftëtarëve kurdë nga një qytet...

STAMBOLL, 20 tetor /ATSH-AFP/ - Turqia njoftoi sot se luftëtarët kurdë po tërhiqeshin nga qyteti sirian, në kufi me Ras al-Ain, në kuadër të...

SHBA – WP: Pentagoni tërheq mijëra trupa nga Afganistani

UASHINGTON, 2 gusht /ATSH-ANSA/ - Administrata e presidentit amerikan, Donald Trump do të tërheqë mijëra trupa nga Afganistani, në këmbim të lëshimeve nga talebanët,...

SHBA – Apple tërheq nga tregu modelet MacBook Pro për defekte...

UASHINGTON, 21 qershor /ATSH-AFP/ - Apple njoftoi sot tërheqjen e disa prej modeleve të vjetra të MacBook Pro, bateria e tyre mund të mbinxehet...

SHBA – Uashingtoni, Moska dhe Pekini bien dakord për tërheqjen e...

UASHINGTON, 27 prill /ATSH-AFP/ - SHBA-ja u shpreh të premten se ishte dakord me rivalët e saj rusë dhe kinezë për një pikë kyçe...

SHBA – Uashingtoni nuk kërkon një tërheqje të nxituar nga Afganistani

UASHINGTON, 15 prill /ATSH-AFP/ - SHBA-ja nuk kërkon një tërheqje të nxituar nga Afganistani, theksoi një senatore demokrate sot në Kabul, ndërkohë që presidenti...

SEUL – Pheniani tërheq personelin nga zyra ndërkoreane, pas dështimit të...

SEUL, 22 mars /ATSH-AFP/ - Pheniani tërhoqi personelin e tij nga zyra e lidhjes ndërkoreane, njoftoi sot Koreja e Jugut, disa javë pas dështimit...

TURQI – Delegacion amerikan në Ankara për tërheqjen e trupave nga...

ANKARA, 26 shkurt /ATSH-AA/ - Grupi i punës i themeluar mes Turqisë dhe SHBA-së për të koordinuar procesin e tërheqjes së forcave amerikane nga...

SOÇI – Putin: Moska, Teherani dhe Ankaraja e shohin tërheqjen amerikane...

SOÇI, 14 shkurt /ATSH-AFP/ - Tërheqja e njoftuar nga Donald Trump e 2.000 anëtarëve të forcave amerikane nga Siria konsiderohet si një hap pozitiv...

VARSHAVË – Pence: Aleatët europianë të tërhiqen nga marrëveshja bërthamore me...

VARSHAVË, 14 shkurt /ATSH-AFP/ - Zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence u kërkoi sot aleatëve europianë të Uashingtonit që të tërhiqeshin nga marrëveshja bërthamore me Iranin duke...

MOSKË – Putin: Edhe Rusia tërhiqet nga traktati INF

MOSKË, 2 shkurt /ATSH-DPA/ - Rusia do të tërhiqet nga Traktati i Raketave Bërthamore me Rreze të Mesme veprimi (INF), deklaroi sot presidenti rus, Vladimir...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA