Ballina Etiketimet Terheqje

Etiketim: terheqje

JORDANI – Maas: Nëse trupat ndërkombëtare tërhiqen nga Iraku, ISIS mund...

AMAN, 13 janar /ATSH-AA/- Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas paralajmëroi se grupi terrorist ISIS mund të rikthehet në Irak, nëse tërhiqen nga vend...

SHBA – Ortagus: Refuzojmë diskutime me Irakun për tërheqjen e trupave

UASHINGTON, 10 janar /ATSH-AFP/ - SHBA-ja nuk ka në plan të diskutojë me autoritetet irakiane për një tërheqje të trupave amerikane, pavarësisht kërkesës së...

PARIS – Franca nuk do t’i tërheqë trupat nga Iraku

PARIS, 8 janar /ATSH-ANSA/ - Franca nuk ka ndërmend të tërheqë trupat e saj nga Iraku, citojnë burime pranë qeverisë franceze. Parisi zyrtar vlerëson se...

BRUKSEL – NATO tërheq përkohësisht trupat nga Iraku

BRUKSEL, 7 janar /ATSH-DPA/ - NATO tërhoqi përkohësisht disa prej trupave të saj nga Iraku dhe lëvizi disa të tjera brenda vendit, deklaroi një zëdhënës i...

FRANCË – Trupat ushtarake franceze vazhdojnë misionin në Irak

PARIS, 7 janar /ATSH-AFP/-Franca nuk ka ndërmend t’i tërheqë trupat e saj ushtarake, që ndodhen aktualisht në Irak për mision stërvitor, deklaroi një burim...

UASHINGTON – SHBA-ja tërheq 4 000 ushtarë nga Afganistani

UASHINGTON, 15 dhjetor /ATSH-AFP/ - Administrata amerikane do të njoftojë këtë javë qëllimin e saj për të tërhequr rreth 4 000 ushtarë nga Afganistani,...

UKRAINË – Fillon tërheqja e trupave nga linja e frontit

BOGDANIVKA, 9 nëntor /ATSH-AFP/ - Ukraina dhe separatistët pro-rusë kanë filluar tërheqjen e trupave të tyre nga një sektor kyç i linjës së frontit...

TURQI – Erdogan: Nëse kurdët nuk tërhiqen, do të marrim masat...

STAMBOLL, 23 tetor /ATSH-AFP/ Turqia do të marrë masat e nevojshme nëse nuk respektohen dy marrëveshjet e bëra me Uashingtonin e Moskën, që parashikojnë...

SHBA- Trump: Trupat ushtarake në Siri vetëm për të ruajtur naftën

UASHINGTON, 22 tetor /ATSH-DPA/- Presidenti amerikan, Donald Trump, deklaroi se nuk ishte i nevojshëm një numër i kufizuar trupash ushtarake në Siri, por ato...

AFGANISTAN – Esper: Forcat amerikane nuk do të tërhiqen nga Afganistani

KABUL, 21 tetor /ATSH-AFP/- “Afganët nuk duhet ta perceptojnë tërheqjen e papritur dhe gati të plotë të forcave amerikane nga Siria, si pararendëse të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA