Ballina Etiketimet Terapi

Etiketim: terapi

Zhvillohen nanoantitrupat që bllokojnë COVID-19

BON, 13 janar /ATSH-ANSA/ - Shkencëtarët kanë zhvilluar disa nanoantitrupa të rinj, që janë shpresa për një terapi të re të mundshme antiCOVID-19, sipas...

SOFT NEWS – Për herë të parë një lojë video do...

UASHINGTON, 21 qershor /ATSH-AA/ - Administrata e Ushqimit dhe e Barnave të SHBA-së (FDA) për herë të parë ka lejuar që një video-lojë të...

BM – Johnson drejt shërimit

LONDER, 10 prill /ATSH-ANSA/- Kryeministri britanik Boris Johnson "vazhdon shërimin e tij" për t'u rikuperuar nga koronavirusi në Spitalin St Thomas në Londër pasi...

LONDËR – Gove: Johnson ka marrë oksigjen, por nuk është vendosur...

LONDËR, 7 prill /ATSH-AFP/ - Kryeministri britanik, Boris Johnson, i cili e kaloi natën në terapi intensive pasi u diagnostikua pozitiv me koronavirusin e...

RETROSPEKTIVË – 2019-a hapi gjigant i terapisë së gjeneve

UASHINGTON, 1 janar /ATSH-AFP/ - Nga çasti që më ndërfutën qelizat e reja, rigjeta kënaqësinë për të kaluar kohë me familjen, pa patur frikë...

SHBA – 200 milionë dollarë për terapitë gjenetike kundër HIV dhe...

UASHINGTON, 25 tetor /ATSH-AFP/ - SHBA dhe fondacioni ''Bill e Melinda Gates'' njoftuan se kanë ndërmarrë një investim të përbashkët prej 200 dollarësh, për...

MJEKËSI – Terapia e gjeneve riparon zemrën pas infarktit

TRIESTE, 10 maj /ATSH-ANSA/ - Një terapi e re e gjeneve, që konsiston në stimulimin e rigjenerimit me anë të përhapjes së qelizave kardiake,...

Premtimet e mbajtura të “Babagjyshit”, Leo 9-vjeçar drejt rikuperimit

TIRANË, 28 nëntor/ATSH/- Leo, djali 9-vjeçar, i cili e adhuron shkollën dhe ëndërron që një ditë të ecë me këmbët e veta drejt saj,...

MJEKËSI – Terapi me delfinë për fëmijët me autizëm

XHAKARTA, 22 korrik /ATSH-AA/ - Një klinikë në Indonezi po zbaton një program të veçantë për zhvillimin social dhe fizik të fëmijëve që vuajnë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA