Ballina Etiketimet Tepelene

Etiketim: Tepelene

Tepelenë/ Bashkia investon në 5 vepra të tjera publike

TIRANË, 19 dhjetor /ATSH/ Bypass-i i Tepelenës, është një nga veprat e rëndësishme që konsiderohet si 'kurora" e infrastrukturës kombëtare, pjesë e aksit Veri-Jug,...

30 vite jashtë funksionit/ Bashkia Tepelenë investon në rezervuarin e Dukajt...

TIRANË, 22 nëntor /ATSH/ Bashkia Tepelenë po investon  për rindërtimin e rezervuarit të Dukajt, që për më shumë se 30 vjet ishte jashtë funksionit. Kjo...

Investimet në Tepelenë që po e kthejnë në Portën e Jugut...

TIRANË, 1 nëntor /ATSH/ Transformimi që ka njohur Tepelena në këto vite qeverisjeje është vetëm fillimi i një të ardhmeje të afërt që po...

Tepelena lidhet me bregdetin e Himarës/ Investimi 5.8 milionë dollarë, realizohen...

TIRANË, 30 tetor /ATSH/ Vijon puna në kantierin e ndërtimit për aksin Kuç-Gusmar që lidh bashkë Tepelenën dhe Himarën, si dhe qarkun e Gjirokastrës...

Zbulime arkeologjike në Turan të Tepelenës/ Margariti: Nëntoka vazhdon të na...

TIRANË, 25 gusht/ATSH/ Gjatë punimeve me karakter bujqësor në fshatin Turan të Tepelenës janë zbuluar disa gjetje arkeologjike rastësore. Lajmi u bë i ditur nga...

Kanionet e Nivicës, pasuri natyrore e turizmit malor në jug të...

TIRANË, 11 gusht/ATSH/ Kanionet e Nivicës janë një tjetër pasuri natyrore dhe destinacion turistik në vendin tonë. Zëvendësministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Ornela Çuçi publikoi...

Bypass-i i Tepelenës, rruga panoramike, tashmë e hapur për përdoruesit e...

TIRANË, 27 korrik/ATSH/ Bypass-i i Tepelenës, një tjetër vepër e rëndësishme e infrastrukturës kombëtare, pjesë e aksit Veri-Jug, është hapur për qytetarët. Investimi, i cili...

Rivitalizimi i kalasë së Ali Pashës/ Kryebashkiaku Peçi për ATSH-në: Me...

TIRANË, 16 korrik /ATSH/ Bashkia e Tepelenës fillon zbatimin e planit të dytë për rikualifikimin e banesave në kalanë e "Ali Pashës" në hyrje...

Bypass-i i Tepelenës, investim që i jep hov të ri zhvillimit...

TIRANË, 14 korrik/ATSH/ Bypass-i i Tepelenës, një tjetër vepër e rëndësishme e infrastrukturës kombëtare, pjesë e aksit Veri-Jug, është tashmë i hapur për qarkullimin...

Garanton siguri të plotë ushqimore për konsumatorët e mishit/ Thertorja moderne...

TIRANË, 13 korrik/ATSH/  Ndërtimi i thertores moderne në Tepelenë do të krijojë një lehtësi të jashtëzakonshme për blegtorët e zonës. Kjo thertore me teknologji të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA