Ballina Etiketimet Te vrare

Etiketim: te vrare

JEMEN – Të paktën 29 fëmijë të vrarë pas një sulmi,...

SANA, 10 gusht /ATSH-AFP/ - Të paktën 29 fëmijë janë vrarë pas një sulmi kundër autobusit të tyre në një treg në veri të...

AFGANISTAN – 50 talebanë vriten pas një operacioni amerikan

UASHINGTON, 31 maj /ATSH-AFP/ - Të paktën 50 talebanë u vranë nga ushtria amerikane gjatë një goditjeje kundër përgjegjësve të sulmit të fundit në...

BRUKSEL – Katër të vdekur, përfshirë dy policë, pas një pengmarrjeje

BRUKSEL, 29 maj /ATSH-AFP/ - Një person i armatosur vrau dy policë sot në mëngjes në Liezh, në lindje të Belgjikës, para se të...

MEKSIKË – Pesë politikanë të vrarë brenda një jave

CUIDA JUAREZ, 7 maj /ATSH-AFP/ - Dy politikanë u vranë këtë fundjavë në shtetin meksikan të Chihuahuas, në kufi me SHBA-në, duke e çuar...

AFGANISTAN – Gazetarë dhe fëmijë të vrarë pas disa atentateve kamikaze

KABUL, 30 prill /ATSH-AFP/ - Të paktën 37 persona, mes të cilëve një fotograf i AFP-së dhe nëntë gazetarë të tjerë, kanë humbur jetën...

AFGANISTAN – 50 të vdekur pas një sulmi të forcave ajrore...

KABUL, 3 prill /ATSH-DPA / - Numri i viktimave civile arriti në 50, pas një sulmi të forcave ajrore afgane, gjatë një tubimi të...

BRUKSEL – BE kërkon hetim të pavarur për të vrarët në...

BRUKSEL, 1 prill /ATSH-AFP/ - Përfaqësuesja e diplomacisë europiane, Federica Mogherini kërkoi një hetim të pavarur mbi përdorimin e municioneve reale nga ushtria izraelite...

EGJIPT – Të paktën 16 xhihadistë të vrarë në një operacion...

KAJRO, 11 mars /ATSH-AFP/ - Gjashtëmbëdhjetë xhihadistë u vranë në vijim të një operacioni të gjerë në Egjipt kundër degës lokale të Shtetit Islamik...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA