Ballina Etiketimet Te dhena

Etiketim: te dhena

Facebook informacione FBI-së mbi protestuesit në Capitol Hill

UASHINGTON, 23 janar /ATSH-ANSA/ - Facebook po i siguron FBI-së të dhënat e përdoruesve që morën pjesë në sulmin në Capitol Hill, përfshirë mesazhet...

WhatsApp siguron përdoruesit për konfidencialitetin e të dhënave

SAN FRANÇISKO, 13 janar /ATSH-AFP/ - WhatsApp po përpiqet të sigurojë përdoruesit, të shqetësuar me idenë se sistemi i mesazheve do të ndante më...

FB legalizon përdorimin ose shitjen e të dhënave të përdoruesve të...

STAMBOLL, 12 janar /ATSH-AA/ - Duke i përshkruar të dhënat si pasurinë më të vlefshme në botën e sotme, ekspertja e medias digjitale, Nabat...

Dita Botërore e Osteoporozës/ 2300 pacientë kanë përfituar barna të rimbursueshme

Tiranë, 20 tetor/ATSH/ 2300 pacientë që vuajnë nga osteoporoza kanë përfituar barna me rimbursim nga shtatë alternativat e ndryshme që përmban libri i barnave...

FRANCË –  KiE: Të mbrohet privatësia e përdoruesve në aplikacionet për pandeminë

PARIS, 12 tetor /ATSH-DPA/ - Këshilli i Europës i bëri thirrje sot qeverive europiane që të mbrojnë të dhënat personale gjatë përdorimit të aplikacioneve...

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 146 raste të reja, 6 humbje jete...

TIRANË, 14 gusht/ATSH/ Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka informuar se brenda 24 orëve të fundit janë identifikuar 146 raste pozitive me COVID-19. Mirela...

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 154 raste të reja, 5 humbje jete...

TIRANË, 13 gusht/ATSH/ Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka informuar se brenda 24 orëve të fundit janë identifikuar 154 raste pozitive me COVID-19. Mirela...

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 125 raste të reja, 1 humbje jete...

TIRANË, 10 gusht/ATSH/ Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka informuar se brenda 24 orëve të fundit janë identifikuar 125 raste pozitivë me COVID-19. Rovena...

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 136 raste të reja, 6 humbje jete...

TIRANË, 9 gusht/ATSH/Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka informuar se brenda 24 orëve të fundit janë identifikuar 136 raste pozitivë me COVID-19. Marjeta Dervishi,...

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 67 raste të reja, 6 humbje jete...

TIRANË, 25 korrik/ATSH/ Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale informoi mbi situatën epidemiologjike në vend në 24 orët e fundit. Genta Qirjako nga Instituti i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA