Ballina Etiketimet Tarifa

Etiketim: tarifa

SHBA – Trump heq tarifat doganore me Kanadanë dhe Meksikën për...

UASHINGTON, 18 maj /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump njoftoi të premten heqjen e tarifave për çelikun dhe aluminin nga Kanadaja dhe Meksika duke...

KINË – Pekini njofton rritjen e tarifave doganore për 60 miliardë...

PEKIN, 13 maj /ATSH-DPA/ - Kina njoftoi se do të rrisë tarifat nga 1 qershori deri në 25% për 60 miliardë dollarë produkte të...

PEKIN – Geng: Kina nuk do t’iu dorëzohet kurrë presioneve

PEKIN, 13 maj /ATSH-ANSA/- Kina nuk do të dorëzohet kurrë ndaj presioneve të jashtme, theksoi zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme kineze, Geng Shuang, në...

KINË – Liu: Rritja e tarifave nuk është zgjidhja e problemit

PEKIN, 10 maj /ATSH-ANSA/ - Zëvendëskryeministri kinez Liu He, i cili kryeson delegacionin në negociatat tregtare me SHBA, tha se shkon në Uashington për...

Përjashtimi nga tarifa vjetore, Fakulteti Filologjik miraton listat e studentëve

TIRANË, 27 shkurt/ATSH/- Bordi i Administrimit të Fakultetit të Historisë dhe Filologjisë, miratoi listën emërore të studentëve që përjashtohen nga tarifa vjetore e shkollimit...
video

Rakacolli: Paligjshmëri nga Urdhri i Stomatologut për tarifat e reja

TIRANË, 30 janar/ATSH/- Ministria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale ka ngritur padi në Gjykatën Administrative për Urdhrin e Stomatologut, në lidhje me tarifat e...

Rama: Nëse nuk do i frenonte qeveria, universitetet mund të vinin...

TIRANË, 22 janar/ATSH-Maela Marini/ “Tarifat i vendos çdo universitet, ndërsa qeveria vendos tavanin dhe nëse ne nuk do ta bënim këtë tarifat do të...
video

90 mijë studentë përfitojnë nga përgjysmimi i tarifave

TIRANË, 18 janar/ATSH-Maela Marini/ Rreth 90 mijë studentë përfitojnë nga ulja e tarifave në universitete dhe dhënia e bursave, që në total shkon në...

50% ulje tarife për të gjithë studentët, në master përfitojnë më...

TIRANË, 11 janar/ATSH/-Kryeministri Rama deklaroi sot gjatë prezantimit të plaftormës më të re të punësimit të studentëve të shkëlqyer në mësime "Punë të Mbarë"...
video

Reduktimi i tarifave, Rama: Disa sekretari universitetesh dezinformojnë qëllimisht studentët

TIRANË, 9 janar/ATSH-Maela Marini/ Vendimet e qeverisë për reduktimin e tarifave në Universitete janë publikuar në Fletoren Zyrtare, ndërkohë që Kryeministri Edi Rama u...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA