Ballina Etiketimet Taksa

Etiketim: taksa

Vlerësimi nga “Doing business”/Shqipëria përmirësime për pagesën e taksave dhe tregtinë...

TIRANË, 19 janar/ATSH/ Shqipëria ka bërë përmirësime të ndjeshme sa i përket pagesës së taksave dhe tregtinë mes vendeve të rajonit duke u pozicionuar...

Kryemadhi: Taksat për biznesin e vogël janë dhjetëfishuar

TIRANË, 14 janar /ATSH/ Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ishte sot në një takim me banorë të njësisë numër 5 në Tiranë. Kryemadhi u shpreh...

Faqja italiane: Shqipëria, Eldoradoja e taksave zero për kompanitë dhe pensionistët

TIRANË, 9 janar /ATSH/ - Në imagjinatën e atyre që dëgjojnë për Shqipërinë, pa e vizituar atë gjatë këtyre 10 viteve të fundit, janë...

Janar-tetor/ Arkëtohen 5 miliardë lekë nga taksa doganore

TIRANË, 23 nëntor/ATSH/ Në periudhën janar-tetor 2020 nga taksat doganore janë arkëtuar në buxhetin e shtetit 5 miliardë lekë. Referuar statistikave të publikuara nga Ministria...

GJERMANI – Scholz: Pas krizës pandemike të rrisim taksat për ata...

BERLIN, 31 tetor /ATSH-ANSA/ - Kandidati i SPD për kancelarinë për zgjedhjet parlamentare në Gjermani, në vitin 2021, dhe njëkohësisht ministri aktual i Financave...

SHBA – Uashingtoni ruan taksat mbi importet e Bjellorusisë

UASHINGTON, 20 tetor /ATSH-AFP/ - SHBA-ja vlerësoi se Bjellorusia nuk është një ekonomi tregu dhe për këtë arsye do të vazhdojë të zbatojnë tarifa...

Basha: Taksat e rritura kanë çuar biznesin në krizë

https://www.facebook.com/lulzimbasha.al/videos/714823962723570 TIRANË, 20 tetor /ATSH/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar sot rastin e pronarit të një biznesi të vogël, që sipas tij,...

Taksat/ Tabaku: Biznesi vogël, humbësi më i madh

TIRANË, 18 tetor/ATSH/ Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku deklaroi sot se humbësi më i madh sot është biznesi i vogël. "Qeveria është treguar hileqare...

Edhe gjigantët e internetit evituan 46 miliardë taksa!

NJU JORK, 15 tetor /ATSH-DPA/ - Në vitet 2015-2019, gjigantët e internetit dhe softuereve (WebSoft) dyfishuan qarkullimin e tyre me një normë 10 herë...

Zerimi i taksave/ Braçe: Biznesi i vogël nuk ka arsye të...

TIRANË, 7 tetor/ATSH/ Zëvendëskryeministri Erion Braçe deklaroi sot se qeveria i ka zeruar biznesit të vogël tatimin mbi fitimin, ndërsa kryetari i PD-së, Lulzim...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA