Ballina Etiketimet Taksa

Etiketim: taksa

Trashëgimtarët e ”Samsung” do të paguajnë 10,8 miliardë dollarë… taksa trashëgimie

SEUL, 28 prill /ATSH-DPA/ - Trashëgimtarët e Lee Kun Hee, presidenti i gjigantit ''Samsung'', i cili vdiq në tetor, do të paguajnë më shumë...

Basha: Taksa e sheshtë do të ulë evazionin dhe do të...

TIRANË, 19 prill /ATSH – I. Vata- Kryetari i PD-së Lulzim Basha tha sot se taksa e sheshtë është një koncept ekonomik i provuar...

Me PS taksa zero për biznesin deri në 2029

TIRANË, 17 prill /ATSH – I. Vata/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot nga Gjirokastra se, "biznesi i vogël do ta ketë taksën zero dhe...

“Të vetmit jo të lumtur me PS-në janë ‘oligarkët'”/ Biznesi i...

TIRANË, 16 prill/ATSH/ “Partia Socialiste do të fitojë më 25 prill dhe një nga mbështetësit më të mëdhenj do të jetë sipërmarrësi i vogël,...

“Kush fiton më shumë, paguan më shumë”/ Biznesi i vogël, asnjë...

TIRANË, 12 prill/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "ne nuk do heqim dorë nga parimi se kush fiton më shumë, paguan më...

“PS zero tatim e taksë, PD-LSI do e bëjnë 9%”/Braçe: Ata...

TIRANË, 10 prill/ATSH/- “PS nuk merr asnjë taksë në fshat për të ardhurat e bujkut, për punën me tokat, serat dhe blegtorinë”, deklaron kandidati...

SHBA – Biden: Nuk ndëshkojmë askënd me rritjen e taksave

UASHINGTON, 8 prill /ATSH-ANSA/ - Ne nuk duam të ndëshkojmë askënd duke rritur taksat edhe pse jam lodhur duke parë njerëz në vështirësi, deklaroi...

SHBA – Bezos favorizon rritjen e taksave të korporatave

UASHINGTON, 7 prill /ATSH-DPA/ - Shitësi më i madh në botë në botë Amazon, i cili është kritikuar prej kohësh për shmangien e taksave,...

Veliaj jep lajmin e mirë për bizneset e vogla, falen tarifat...

TIRANË, 6 prill/ATSH/ Bashkia e Tiranës ka vendosur që t’u vijë sërish në ndihmë bizneseve të vogla, të cilat janë prekur nga situata e...

Taksimi progresiv/ Ahmetaj: Mësuesit paguajnë 26% më pak taksa

TIRANË, 6 prill /ATSH/ Ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj, deklaroi sot se falë politikave fiskale të qeverisë socialiste mësuesit paguajnë më pak...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA