Ballina Etiketimet Takime

Etiketim: takime

​Haradinaj takim me rektorin dhe dekanët e UP-së

PRISHTINË, 14 maj /ATSH/ - Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot rektorin e Universitetit të Prishtinës, Marian Dema si dhe disa dekanë të...

Takimet në Berlin, Shqipëria meriton njohjen e arritjeve, përmes çeljes së...

TIRANË, 30 Prill /ATSH/ - Shqipëria meriton njohjen e arritjeve të derikëtushme, përmes çeljes zyrtare të negociatave për anëtarësim. Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës në...
video

Shqipëri-Katar, marrëveshje dypalëshe për zhvillim të mëtejshëm të marrëdhënieve ekonomiko-tregtare

TIRANË, 16 prill/ATSH/ - Gjatë vizitës në Katar, Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim dypalësh me Kryeministrin e Katarit, Shkëlqesinë e Tij Abdullah bin...

Shkodër/ Të rinjtë, përhapës të mesazhit kundër kultivimit të lëndëve narkotike

TIRANË, 11 prill/ATSH/- Njësia Administrative Guri i Zi ishte ndalesa e radhës e fushatës sensibilizuese kundër kultivimit të bimëve narkotike, e ndërmarrë nga bashkia...
video

Plani kombëtar antikanabis, Lleshaj nga Kruja: Pushteti lokal të kryejë detyrën

TIRANË, 20 mars/ATSH/- Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj zhvilloi një takim me përfaqësues të pushtetit vendor të Krujës, drejtues të strukturave të Policisë, autoritete të...

Paketa Fiskale, në 14 takime rajonale u informuan 12843 tatimpagues

TIRANE, 13 mars/- Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, në kuadër të fushatës për informimin e tatimpaguesve në lidhje me ndryshimet ligjore të Paketës Fiskale...

VIETNAM – Trump dhe Kim premtojnë takime të tjera

HANOI, 1 mars /ATSH-ANSA/-  Lideri koreano-verior Kim Jong-Un dhe presidenti i SHBA-së, Donald Trump premtuan se do të takohen përsëri pavarësisht rezultatit të samitit...

Foto/ Rama publikon fotoalbumin nga takimet në Lushnjë

TIRANË, 27 shkurt/ATSH/-Kryeministri i vendit, Edi Rama ka publikuar disa fotografi nga ndalesa e tij në qytetin e Lushnjës, në kuadër të takimeve "Bashkia...

Shqipëri-Egjipt, rritje të bashkëpunimit në fushën e ekonomisë dhe turizmit

TIRANË, 26 shkurt/ATSH/- Kryetarja e Komisionit për Politikën e Jashtme dhe njëkohësisht deputetja e Partisë Socialiste, Mimi Kodheli, gjatë vizitës me anëtarët e këtij komisioni në Dhomën...

Foto/ Balluku, vizitë te një sërë biznesesh në qarkun e Dibrës

TIRANË, 8 shkurt/ATSH/- Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, gjatë një vizite në qarkun e Dibrës, vizitoi disa nga bizneset të cilat përfitojnë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA