Ballina Etiketimet Takim

Etiketim: takim

Samiti i Parisit/ Thaçi takim me Ramën në Tiranë

TIRANË, 21 maj /ATSH/ - Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi zhvilloi sot në Tiranë një takim me Kryeministrin Edi Rama. Ashtu siç informon vetë Presidenti...

Veliaj i dorëzon “Çelësin e Qytetit” familjes së arkitektit që hodhi...

TIRANË, 21 maj/ATSH/ - Familja e arkitektit dhe urbanistit të njohur italian, Gherardo Bosio, i cili hodhi themelet e godinave kryesore në Tiranë, u...

Basha me shqiptarët në Londër: Për demokraci janë këputur koka mbretërish

TIRANË, 17 maj/ATSH/- Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi sot se pa pasur një parlament që është peng i votës së lirë, jo...

Kryemadhi me të rinjtë: Ne dështuam ta bëjmë Shqipërinë shtet, bëjeni...

TIRANË, 17 maj/ATSH/- Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ka zhvilluar sot një takim me gjimnazistë të kryeqytetit, me të cilët diskutoi...

FOTO/ Kumbaro: Franca, partner strategjik për Shqipërinë

TIRANË, 16 maj /ATSH/ - Deputetja e Partisë Socialiste, Mirela Kumbaro zhvilloi një takimin të rëndësishëm në Francë, si pjesë e Komisionit për Integrimin...

OSLO – Norvegjia vendtakimi mes palëve për arritjen e paqes në...

OSLO, 16 maj /ATSH-AFP/ - Negociatat për paqen mes përfaqësuesve të qeverisë dhe opozitës në Venezuelë do të zhvillohen këtë javë në Oslo, konfirmoi...

SOÇI – Lavrov: Rusia pro një takimi Putin-Trump

SOÇI, 14 maj /ATSH-AFP/ - Rusia do të reagojë pozitivisht ndaj një kërkese për takim mes Vladimir Putin dhe Donald Trump, garantoi sot shefi...

SOÇI – Pompeo: Trump i vendosur për përmirësimin e marrëdhënieve me...

SOÇI, 14 maj /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump është i vendosur për të përmirësuar marrëdhëniet shumë të tendosura mes SHBA-së dhe Rusisë, u...

SOÇI – Lavrov : Marrëdhënie më të përgjegjshme Moskë-Uashington

SOÇI, 14 maj /ATSH-AFP/ - Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov u shpreh sot gjatë takimit me  homologun amerikan, Mike Pompeo se ka ardhur...

Takimi Ndërkombëtar i Orkestrave Frymore, Shkodra vlerësohet me çmim të parë

"TIRANË, 14 maj/ATSH/- Orkestra Frymore e bashkisë së Shkodrës u shpall fituese e Takimit Ndërkombëtar të Orkestrave Frymore, të organizuar nga bashkia Shkodër dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA