Ballina Etiketimet Sulm

Etiketim: sulm

GJERMANI – Zyra e Jashtme paralajmëron kundër udhëtimit në SHBA

BERLIN, 12 janar /ATSH-DPA/ - Gjermania po këshillon shtetasit e saj kundër udhëtimit në SHBA për shkak të demonstratave të dhunshme në të gjithë...

SHBA – Trump: Fjalimi para sulmit kundër Kapitolit ishte plotësisht i...

UASHINGTON, 12 janar /ATSH-DPA/- Presidenti amerikan në largim, Donald Trump tha sot se fjalimi, që nxiti mbështetësit e tij të sulmonin Kapitolin javën e...

BM – Johnson: Sulmet në Kongresin amerikan skena të turpshme

LONDËR, 6 janar /ATSH-DPA/ - Kryeministri britanik Boris Johnson iu bashkua sot liderëve të tjerë botërorë në dënimin e skenave të dhunës në Shtetet...

BRUKSEL – NATO dhe KE verifikojnë sistemet e tyre informatike pas...

BRUKSEL, 19 dhjetor /ATSH-AFP/ - NATO dhe Komisioni Europian njoftuan sot se do të verifikojnë sistemet e tyre informatike pas një sulmi masiv kibernetik...

SHBA – Pompeo: Shumë gjasa që Rusia qëndron pas sulmit kibernetik

UASHINGTON, 19 dhjetor /ATSH-AFP/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo deklaroi se kishte shumë gjasa që Rusia të qëndronte pas një sulmi kibernetik...

ROMË – Italia shton kontrollet kufitare pas sulmeve në Vjenë dhe...

ROMË, 3 nëntor /ATSH-DPA/- Italia ka shtuar kontrollet kufitare në përgjigje të sulmeve terroriste në Vjenë dhe Nisë, njoftoi sot Ministria e Brendshme italiane. Masa...

AUSTRI – ISIS merr përgjegjësinë për sulmin në Vjenë

VJENË, 3 nëntor /ATSH-AFP/ - Grupi xhihadist i Shtetit Islamik (ISIS) mori përsipër sot sulmin e kryer një ditë më parë në qendër të...

ITALI – Papa Françesku bën thirrje për paqe dhe vëllazëri pas...

ROMË, 3 nëntor /ATSH-DPA/ - Papa Françesku bëri thirrje për një përgjigje jo të dhunshme ndaj sulmit terrorist në Vjenë, duke ofruar lutjet e...

ANALIZË – Terrorizmi ndryshon ritmin

ROMË, 3 nëntor /ATSH-ANSA/ - Sulmi në Vjenë, në zemër të Europës, shënon një ndryshim të ritmit të terrorizmit, madje një kthim në të...

ANKARA – Turqia dënon ashpër sulmin terrorist në Vjenë

ANKARA, 3 nëntor /ATSH-AA/ - Zyrtarët turq dënuan fuqishëm sulmin vdekjeprurës terrorist në Vjenë dhe shprehën solidaritet me popullin austriak. "Terrorizmi është armiku i përbashkët...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA