Ballina Etiketimet Suga

Etiketim: suga

FOKUS – Suga i pari lider i huaj që takohet me...

TOKIO, 2 prill /ATSH-DPA/ - Kryeministri japonez Yoshihide Suga do të zhvillojë bisedime kokë më kokë me presidentin e SHBA, Joe Biden në Uashington...

Një skandal korrupsioni përfshin qeverinë japoneze

TOKIO, 25 shkurt /ATSH-ANSA/ - Lista e politikanëve japonezë të përfshirë në skandalin më të fundit korruptiv që ka prekur qeverinë japoneze, përfshin indirekt...

Suga kërkon ndjesë për dy deputetë që endeshin… bareve!

TOKIO, 27 janar /ATSH-DPA/ - Kryeministri japonez kërkoi falje pasi dy ligjvënës të koalicionit qeverisës kalonin kohën e lirë në baret e Tokios, ndërsa...

JAPONI – Suga: Sistemi shëndetësor jashtë kontrollit për shkak të Covid-19

TOKIO, 27 janar /ATSH-AA/ - Kryeministri i Japonisë, Yoshihide Suga pranoi se nuk mund të kontrollonte siç duhej sistemin shëndetësor në kuadër të luftës...

COVID-19 – Suga shpall gjendjen e jashtëzakonshme për Tokion

TOKIO, 7 janar /ATSH-DPA/ - Kryeministri japonez Yoshihide Suga ka shpallur një gjendje të jashtëzakonshme mbi pandeminë Covid-19 për Tokion dhe rajonin përreth saj. Njoftimi...

Japonia zero emetime deri në 2050-n

TOKIO, 27 tetor /ATSH-ANSA/ - Japonia, ekonomia e tretë më e madhe në botë, do të bëhet një vend neutral i karbonit, domethënë emetime...

Suga: Jemi të vendosur të organizojmë Lojërat Olimpike

TOKIO, 28 shtator /ATSH-AA/- Kryeministri i Japonisë, Yoshihide Suga deklaroi se Japonia është e vendosur të organizojë Lojërat Olimpike dhe Paraolimpike të Tokios në...

JAPONI – Suga: Dëshiroj të takohem me Kim Jong Un

TOKIO, 26 shtator /ATSH-DPA/ - Kryeministri i ri japonez, Yoshihide Suga deklaroi në Asamblesë së Përgjithshme të OKB se ai dëshironte të takohej me...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA