Ballina Etiketimet Studim

Etiketim: studim

Çrregullimet e ankthit mund të vijnë nga mosfunksionimi i tiroides

KIEV, 9 shtator /ATSH-ANSA/ - Çrregullimet e ankthit, të cilat prekin 35% të të rriturve të moshës 25-60 vjeç, gjithashtu mund të vijnë nga...

Hidrokortizoni ul vdekshmërinë te më të rrezikuarit nga COVID-19

LONDËR, 3 shtator /ATSH-AFP/ - Hidrokortizoni, një medikament pak i kushtueshëm, mundëson reduktimin me rreth 20% të rrezikut të vdekjeve të pacientëve të prekur...

STUDIM – Akujt e Detit Bering në nivelin më të ulët...

UASHINGTON, 2 shtator /ATSH-AFP/ - Akujt dimërorë në Detin Bering, në Paqësorin e Veriut midis Alaskës dhe Rusisë, nuk kanë qenë kurrë kaq të...

STUDIM – Përdorimi i maskave nuk e dëmton shëndetin

ROMË, 1 shtator /ATSH-ANSA/ - Maskat nuk janë të dëmshme për shëndetin, sipas një studimi të kryer nga FNOMCEO, Federata Kombëtare e Urdhrit të...

STUDIM – Rregulli i distancimit fizik duhet të përshtatet me situatat

PARIS, 28 gusht /ATSH-AFP/ - Rregulli i distancës fizike prej një ose dy metrash, për të mbrojtur veten nga COVID-19, është i vjetëruar dhe...

STUDIM – Infektimet me COVID-19 në shkollat angleze shumë të rralla

LONDËR, 24 gusht /ATSH-ANSA/ - Në Angli, infektimet me koronavirus në shkolla janë shumë të rralla dhe që prej rihapjes së shkollave në qershor,...

STUDIM – Fëmijët janë shpërndarës të heshtur të COVID-19

UASHINGTON, 22 gusht /ATSH-ANSA/ - Fëmijët janë shpërndarës të heshtur të koronavirusit të ri, sipas një studimi të kryer në fushën e pediatrisë, në...

STUDIM – 75% e pacientëve ndiejnë efektet e COVID-19 edhe muaj...

LONDËR, 20 gusht /ATSH-AA/ - Sipas një studimi të ri në Britaninë e Madhe, pothuajse tre të katërtat e pacientëve kanë raportuar simptoma të...

KINË – Një sistem artificial veçon pneumoninë Covid 60 herë më...

PEKIN, 5 gusht /ATSH-ANSA/ - Një grup studiuesish ka zhvilluar një sistem inteligjent që dallon pneumoninë e shkaktuar nga sëmundja e koronavirusit të ri nga pneumonitë...

STUDIM – Numri i rasteve me COVID-19 në Itali është më...

ROMË, 4 gusht /ATSH-DPA/ - Gjashtë herë më shumë persona, nga sa janë regjistruar zyrtarisht, mund të jenë infektuar me COVID-19 në Itali, sipas...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA