Ballina Etiketimet Stop

Etiketim: stop

TEKNOLOGJI – ”Porche” i jep fund prodhimit të makinave me naftë

BERLIN, 3 dhjetor /ATSH-DPA/ - Tre vjet pasi ''Volkswagen'' dhe markat e tjera gjermane të makinave mashtruan në testet e emisioneve të naftës, ''Porsche''...

BRUKSEL – BE: Stop importimit të aseteve kulturore që financojnë terrorizmin

BRUKSEL, 20 dhjetor /ATSH-DPA/ - Ndalohet importimi i aseteve kulturore nga vendet e treta që shkojnë për të financuar terrorizmin, siç ndodhi për shembull...

BERLIN – Ndalimi i eksporteve ndaj Riadit i kushton Gjermanisë 20...

BERLIN, 2 nëntor /ATSH-DPA/ - Vendimi i Berlinit për të ndaluar eksportet e armëve në Arabinë Saudite, pas vrasjes së gazetarit disident Jamal Khashoggi,...

STAMBOLL – Mbi 7 000 migrantë ndalohen në kufijtë e Turqisë

STAMBOLL, 15 tetor /ATSH-ANSA/ - Autoritetet e Turqisë kanë ndaluan në javën e kaluar 7 276 persona me akuzën se po përpiqeshin të kalonin...

SHBA – Twitter: Stop gjuhës johumane

NJU JORK, 27 shtator /ATSH-ANSA/- Twitter përditëson rregullat mbi të cilat moderon përmbajtjen, duke elimimuar mesazhe që përdorin një "gjuhë johumane" nga platforma, shpesh...

FRANKFURT – Ndalohen automjetet e vjetra dizel

FRANKFURT, 9 shtator /ATSH-AA/ - Gjykata Administrative në Gjermani gjykoi se është e nevojshme që nga muaji shkurt i vitit të ardhshëm të ndalohet...

HELSINKI – Estonia: Stop manovrave ajrore të NATO-s

HELSINKI, 10 gusht /ATSH-ANSA/ - Estonia ka urdhëruar ndalimin e manovrave ajrore të NATO-s në vend, pas lëshimit gabimisht të një rakete nga një...

PRAGË – Babis: Marrja e migrantëve nxitje për trafikantët

PRAGË, 31 korrik /ATSH-ANSA/ - Zbarkimi i migrantëve në Itali dhe shpërndarja e tyre në vendet europiane nuk është një sukses, por një nxitje...

AUSTRI – Rritje shqetësuese e pornografisë infantile dhe fenomeneve naziste

ROMË, 28 qershor /ATSH-DPA/ – Rreth 8 333 raste të pornografisë infantile dhe ringjalljes së nazizmit u regjistruan nga zyra austriake e regjistrimit ''Stopline''...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA