Ballina Etiketimet Stoltenberg

Etiketim: stoltenberg

BRUKSEL – Stoltenberg: Rusia të ndalojë menjëherë lëvizjet e trupave drejt...

BRUKSEL, 13 prill /ATSH-DPA/ - NATO i kërkoi Rusisë për të ndaluar menjëherë lëvizjet e trupave të saj në kufi me Ukrainën. "Në javët e...

BRUKSEL – NATO bën thirrje për lirimin e menjëhershëm të Navalny

BRUKSEL, 24 mars /ATSH-ANSA/ - Ne kërkojmë lirimin e menjëhershëm të Navalny dhe aktivistëve të tjerë të arrestuar, deklaroi sekretari i përgjithshëm i NATO-s,...

FOKUS – Blinken: SHBA dëshiron të rindërtojë partneritetin me NATO-n

BRUKSEL, 23 mars /ATSH-ANSA/ - Kam ardhur këtu për të shprehur angazhimin e SHBA për aleancën, që është guri i themelit për prosperitetin dhe...

BRUKSEL – NATO: Turqia një aleate e rëndësishme

BRUKSEL, 10 mars /ATSH-AA/ - Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, deklaroi se Turqia është një aleate e rëndësishme për NATO-n. Stoltenberg, mori pjesë...

FOKUS – Shefi i NATO-s përballet me sfidën e rritjes së...

BRUKSEL, 8 mars /ATSH-DPA/ - Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg mund të dështojë të bindë aleancën për të forcuar ndjeshëm buxhetin e...

BRUKSEL – NATO shton numrin e trupave në Irak

BRUKSEL, 18 shkurt /ATSH-DPA/ - Vendet e NATO-s do të rrisin numrin e trupave të tyre të misionit në Irak nga 500 në rreth...

BRUKSEL – Stoltenberg: NATO do të largohet nga Afganistani në kohën...

BRUKSEL, 15 shkurt /ATSH-DPA/ - Trupat e NATO-s mund të qëndrojnë në Afganistan pas afatit të fundit për largimin e ushtarëve ndërkombëtarë, i vendosur...

BRUKSEL – Stoltenberg: Mirëpres dialogun greko-turk

BRUKSEL, 22 janar /ATSH-ANSA/ - Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi se mirëpret vazhdimin e bisedimeve të ndërmjetësuara nga Aleanca midis Turqisë...

BRUKSEL – Stoltenberg: NATO e gatshme për sfida në çdo kohë

BRUKSEL, 18 janar /ATSH-ANSA/ - Kur isha student në Oslo bota ishte ndryshe nga tani, ishte koha e Luftës së Ftohtë dhe vija midis...

BRUKSEL – Stoltenberg: Pamjet nga Uashingtoni tronditëse

BRUKSEL, 6 janar /ATSH-DAP/ - Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg i quajti tronditëse skenat e zhvilluara në Uashington. "Skena tronditëse në Washington, D.C....

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA