Ballina Etiketimet Statuje

Etiketim: statuje

SOFT NEWS – Dëmton statujën e paçmuar për një… selfie!

ROMË, 2 gusht /ATSH-ANSA/ - Një turist austriak dëmtoi një skulpturë me vlera të paçmuara të Antonio Canovas, "Paolina Borghese", në muzeun e Possagnos...

ÇIKAGO – Hiqet statuja e Kristofor Kolombit

ÇIKAGO, 24 korrik /ATSH-DPA/ - Kryetarja e bashkisë së Çikagos, Lori Lightfoot po planifikon heqjen e statujës së Kristofor Kolombit nga parku i madh...

ITALI – Përdhoset statuja e gazetarit të famshëm Indro Montanelli

ROMË, 14 qershor /ATSH-AFP/ - Statuja e një gazetarit të njohur italian u përdhos dhe u njollos me bojë të kuqe dje në mbrëmje...

GREQI – Arrestohet trafikanti i një busti me vlerë 500 mijë...

ATHINË, 27 dhjetor /ATSH-ANA/ - Një zbulim i rrallë i bustit të një burri, i shekullit VI para Krishtit, u konfiskua nga policia greke...

SPORT – Përdhoset statuja e Ibrahimoviçit në Malmo

STOKHOLM, 12 dhjetor /ATSH-DPA/ - Persona të panjohur kanë përdhosur një statujë të futbollistit të njohur suedez Zlatan Ibrahimoviç të ngritur në qytetin e...

SOFT NEWS – Një muze amerikan i kthen Kenias statujat e...

NAIROBI, 29 korrik /ATSH-DPA/ - Një muze amerikan riktheu sot 30 artefakte të konsideruara të shenjta për një grup etnik në Kenia, në kuadër...

SHBA – Zhduket statuja e Marilyn Monroe në Hollivud

UASHINGTON, 19 qershor /ATSH-AFP/ - Një statujë e Marilyn Monroe dhe fustani ikonë me ngjyrë të bardhë janë zhdukur në Hollivud. Policia e Los...

ATHINË – Vendoset statuja e parë e Aleksandrit të Madh

ATHINË, 19 prill /ATSH-AFP/ - Athina vendosi sot statujën e parë të Aleksandrit të Madh, një projekt që daton nga vitet '90, por që...

Fenomeni diellor ndriçon statujën e faraonit Ramses II të Egjiptit

KAJRO, 23 shkurt /ATSH-AA/ - Rrezet e diellit ndriçuan fytyrën e statujës së faraonit të lashtë egjiptian Ramses II, një fenomen diellor i cili...

SOFT NEWS – Thatcher nderohet me një statujë në qytetin e...

LONDËR, 10 shkurt /ATSH-AFP/ - Autoritetet e Grantham (qendër e Anglisë) qyteti i vendlindjes së ish-kryeministres Margaret Thatcher, e cila vdiq në vitin 2013,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA