Ballina Etiketimet Statuje

Etiketim: statuje

Arkeologët zbulojnë statujën e rrallë të perandorit romak Hadrian

STAMBOLL, 10 shtator /ATSH-DPA/ - Arkeologët kanë zbuluar një statujë të rrallë të perandorit romak Hadrian në qytetin perëndimor të Turqisë, Aydin, sipas agjencisë...

William dhe Harry nderojnë Princeshën Diana në 60-vjetorin e lindjes

LONDËR, 1 korrik /ATSH-DPA/ - Princat William dhe Harry nderuan sot kujtimin e nënës së tyre Diana, Princesha e Uellsit, ndërsa u ribashkuan për...

Princat Harry dhe William pa bashkëshortet në zbulimin e statujës së...

LONDËR, 30 qershor /ATSH/ - Princi William dhe Princi Harry do të zbulojnë statujën në nder të Princeshës Diana të enjten, por thuhet se...

Kate së bashku me William dhe Harry për përurimin e bustit...

LONDËR, 25 qershor /ATSH/ - Duhet të jetë edhe Kate Middleton më 1 korrik për përurimin e bustit kushtuar Lady Diana, sipas ''Daily Mirror'',...

”Tjetër” Statujë Lirie për SHBA?

PARIS, 10 qershor /ATSH-DPA/ - Franca i ka dërguar një ''motër të vogël'' të Statujës së Lirisë Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Statuja e bronztë,...

Statuja e Colstonit në qendër të ekspozitës “Black Lives Matter”

LONDËR, 30 maj /ATSH-AFP/ - Statuja e tregtarit më të njohur në botë të skllevërve, Edward Colston, e hedhur në një lumë qershorin e...

NJU JORK – Një statujë në nderim të titanes amerikane të...

UASHINGTON, 19 shtator /ATSH-AFP/ - Shteti i Nju Jorkut ka vendosur të ngrejë një statujë në kujtim të Ruth Bader Ginsburg në Brooklyn, ku...

Princat William dhe Harry: Një statujë për të reflektuar mbi jetën e...

LONDËR, 28 gusht /ATSH-DPA/ - Princat William dhe Harry planifikojnë të prezantojnë një statujë të nënës së tyre, Princeshës Diana, vitin e ardhshëm, në...

FOTO/ Simbol i miqësisë mes Vlorës dhe Italisë, skulptura ‘Mëmësia’ vendoset...

TIRANË, 9 gusht/ATSH/ Si simbol i vazhdueshëm i miqësisë mes Vlorës dhe Italisë, u vendos sot, në hyrje të Rrugës së Re, fare pranë...

SOFT NEWS – Dëmton statujën e paçmuar për një… selfie!

ROMË, 2 gusht /ATSH-ANSA/ - Një turist austriak dëmtoi një skulpturë me vlera të paçmuara të Antonio Canovas, "Paolina Borghese", në muzeun e Possagnos...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA