Ballina Etiketimet Statistika

Etiketim: statistika

Statistikat e BSH-së sipas metodologjive ndërkombëtare

Normat e interesit sipas rregullores së Bankës Qendrore Europiane  (BQE)  TIRANË, 2 janar /ATSH/- Banka e Shqipërisë gjatë vitit 2018 intensifikoi punën edhe në drejtim të...

GREQI – Kriza ekonomike uli ndjeshëm numrin e aksidenteve

ATHINË, 6 dhjetor /ATSH-ANA/ - Numri i vdekjeve në trafikun rrugor në Greqi ka rënë gjatë viteve të krizës ekonomike, sipas shifrave të paraqitura...
video

Statistikat/ Në 2012 u regjistruan 92 vrasje, këtë vit vetëm 40

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/308273056437448/?t=3 TIRANË, 15 tetor/ATSH-Maela Marini/ "Në periudhën janar-shtator 2012 regjistrohen 92 vrasje, më shumë se sa dyfishi i vrasjeve që regjistrohen në të njëjtën periudhë...

SOFJE – Një në katër bullgarë kërkon të emigrojë

SOFJE, 8 tetor /ATSH-ANSA/ - Rreth 23% e bullgarëve në moshë punë (18-64 vjeç) kërkon të shkojë jashtë vendit për të patur një punë...

SOFT NEWS – Edhe japonezët verifikojnë saktësinë… e statistikave të tyre?

TOKIO, 22 gusht /ATSH-AFP/ - Disa ministri japoneze bënë të ditur se kanë verifikuar saktësinë e statistikave të tyre, pas disa informacioneve të publikuara...

Zgjerim i sezonit turistik, rritet me 107% numri i të huajve...

TIRANË,2 gusht /ATSH A.ALLA / - 'Në periudhën janar -qershor 2018, fluksi i udhëtarëve që fluturuan me linjat charter në aeroportin tonë ''Nënë Tereza'' ka...

Krimi i organizuar më i dobët se 4 vite më parë,...

TIRANË, 5 korrik/ATSH-Maela Marini/ - Krimi i organizuar sot është shumë më i dobët se 4 vite më parë dhe këtë e dëshmojnë edhe...

ROMË – IOM: Rritje e numrit të vdekjeve të migrantëve në...

ROMË, 3 korrik /ATSH-ANSA/ - Pas tragjedive të fundit në brigjet e Libisë rritet në 1 405 numri i emigrantëve të mbytur në Mesdhe...

Numri i vrasjeve në vend, me trend në rënie

TIRANË, 7 qershor/ATSH/ - Siguria në vend është rritur dhe kjo faktohet edhe nga statistikat lidhur me numrin e vrasjeve. Nga 48 vrasje të...

NJU JORK – ”Save the children”: Më shumë se një miliard...

NJU JORK, 31 maj /ATSH-ANSA/ - Më shumë se një miliard fëmijë në botë jetojnë në vendet  e prekura nga varfëria, 240 milionë në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA