Ballina Etiketimet Stamboll

Etiketim: Stamboll

Netflix hap filialin në Stamboll

ANKARA, 3 dhjetor /ATSH-AFP/ - Platforma online e transmetimit Netflix ka bërë të ditur se do të hapë një zyrë në Stamboll deri në...

Hapet konkursi ndërkombëtar ”Istanbul Photo Awards 2020’’

STAMBOLL, 1 dhjetor /ATSH-AA/ - Ekspozita e dytë me një përzgjedhje të fotografive fituese të çmimeve në konkursin ndërkombëtar të fotografive të lajmeve ''Istanbul...

Formula 1 kthehet në Stamboll pas nëntë vitesh

STAMBOLL, 11 nëntor /ATSH-AA/ - Pas një pauze prej nëntë vitesh gara e Formula 1 do të mbahet përsëri në Stamboll për Çmimin e...

F1 realizon pit-stopin e parë në botë mbi një… urë!

STAMBOLL, 12 nëntor /ATSH-AA/ - Faza e fundit e filmit promovues në Stamboll u zhvillua në Urën e Dëshmorëve të 15 Korrikut dhe në...

TURQI – Kufizime të reja antiCOVID-19 në Ankara dhe Stamboll

ANKARA, 10 nëntor /ATSH-AA/ - Banorët mbi 65 vjeç e lart në Ankara dhe Stamboll tashmë janë të detyruar të lënë shtëpitë e tyre...

FUTBOLL – Stambolli shpreson të presë një finale tjetër historike të...

STAMBOLL, 29 maj /ATSH-AFP/ - Pesëmbëdhjetë vjet pas "Mrekullisë së Stambollit", që ishte hyrja e Liverpulit dhe Steven Gerrard në legjendë, megalopoli turk duhej...

TURQI – Erdogan njofton ndërtimin e dy spitaleve COVID-19

STAMBOLL, 12 prill /ATSH-AA/ – Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka njoftuar ndërtimin e dy spitaleve të reja në Stamboll me 350 shtretër për...

STAMBOLL – Pëllumbat ”banorët” e vetëm të shesheve simbolike

STAMBOLL, 5 prill /ATSH-AA/ - Për shkak të mbylljes së njerëzve si pasojë e pandemisë së koronavirusit të ri (COVID-19), sheshet simbolike të Stambollit...

TURQI – Kryebashkiaku i Stambollit bën thirrje për kufizim të plotë

STAMBOLL, 2 prill /ATSH-AFP/- Kryebashkiaku i Stambollit bëri thirrje sot për kufizim të plotë të qytetit më të madh të Turqisë për të parandaluar një...

MJEKËSI – Forcimi i sistemit imunitar, arma më e mirë kundër...

STAMBOLL, 19 mars /ATSH-AA/- Arma më e mirë kundër koronavirusit është forcimi i sistemit imunitar, deklaroi mjeku turk, Faruk Yorulmaz, drejtuesi i Departamentit të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA