Ballina Etiketimet Sport

Etiketim: Sport

Kursi i përgatitjes atletike / FSHF: Mes lektorëve ish-trajneri i Gjermanisë,...

TIRANË, 12 prill /ATSH/ Rikthehet pranë FSHF në edicionin e tij të dytë kursi për përgatitës atletik. Pas suksesit të edicionit të vitit të kaluar,...

25 minuta sport në ditë ngadalësojnë plakjen

BERLIN, 7 prill /ATSH/ - Lëvizja është një nga çelësat themelorë për të qenë në gjendje të jetojmë më shëndetshëm për më gjatë. Kjo konfirmohet...

“100 ditë, 100 arritje”/ 223 klasa sportive sot nga zero në...

TIRANË, 5 prill /ATSH/ Shtimi i terreneve sportive e veçanërisht i palestrave të reja nëpër shkolla ka qenë prioritet i qeverisë edhe në kuadër...

Sporti dhe dieta e shëndetshme, miqtë e vërtetë të shëndetit metabolik

ROMË, 4 prill /ATSH-ANSA/ - Të ushtrosh rregullisht sporte dhe të mbash një dietë ushqimore të shëndetshme në moshën e mesme mund të jetë...

“100 ditë, 100 arritje”/ Mbi 106 milionë euro për 4 stadiume...

TIRANË, 4 prill /ATSH/ Investimet e qeverisë gjatë viteve të fundit kanë patur në fokus edhe sportin, ku është investuar në ngritjen e stadiumeve...

Futbollisti i njohur i “Dinamos”, Mehdi Bushati: Ramën e simpatizoj për...

TIRANË, 21 mars /ATSH/ Mehdi Bushati, ish-lojtari i “Dinamos” dhe Kombëtares, shprehet se ka 60 vite që i është dedikuar sportit dhe siç thote...

Investimet në sport/ Sot ka shumë më tepër terrene sportive se...

TIRANË, 7 mars/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se investimet në fushën e sportit nuk janë atje ku ai dëshiron, por theksoi se sot...

F1 – Garën në Bahrein mund ta ndjekin vetëm ata që...

BAHREIN, 5 mars /ATSH-AA/ - Gara hapëse e Formula 1 në Bahrein do të mund të ndiqet vetëm nga ata shikues që e kanë...

Femrat/ Kupa e Shqipërisë, Tirana AS kalon në gjysmëfinale

TIRANË, 27 shkurt/ATSH/-Është luajtur ditën e sotme ndeshja mes ekipeve të femrave Tirana AS – Teuta, e vlefshme për gjysmëfinalen e Kupës e Shqipërisë,...

Vasili: Programi i LSI ka ligje të vërteta që zhvillojnë sportin

TIRANË, 27 shkurt/ATSH/ Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili deklaroi sot se "kjo forcë politike ka ligje të vërteta që zhvillojnë sportin, pasi e konsideron...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA