Ballina Etiketimet Spitale

Etiketim: spitale

Shefja e Infektivit: Stafet mjekësore të spitaleve COVID, punë gjigante me...

TIRANË, 4 mars/ATSH/ Shefja e Spitalit Infektiv, Najada Çomo, theksoi sot se, “nga stafi mjekësor në spitalet Covid është bërë një punë gjigante me...

REPUBLIKA ÇEKE – Spitalet në kaos, numër rekord pacientësh me COVID-19

PRAGË, 3 mars /ATSH-DPA/ - Spitalet në Republikën Çeke raportuan sot një numër rekord të pacientëve COVID-19, sipas të dhënave të autoriteteve shëndetësore. Një total...

Manastirliu: Infermierët, zemra e sistemit tonë shëndetësor

TIRANË, 1 mars/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, përgëzoi sot infermierët në të gjithë sistemin shëndetësor. Sipas ministres, prej gati një viti...

REPUBLIKA ÇEKE: Babis: Vendi drejt katastrofës totale në spitale për shkak...

PRAGË, 27 shkurt /ATSH-DPA/ - Me rreth 20 000 vdekje nga koronavirusi që nga fillimi i pandemisë, Republika Çeke shtrëngoi sërish kufizimet, ndërkohë që...

GREQI – Spitalet nën presion nga rritja e infeksioneve me Covid-19

ATHINË, 25 mars /ATSH-ANA/ - Greqia konfirmoi 1 913 infeksione të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, nga të cilat pesë u...

GREQI – Sërish rritje e shifrave COVID-19, spitalet nën presion

ATHINË, 24 shkurt /ATSH-ANA/ - Greqia konfirmoi sot 1 913 infektime të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, nga të cilat pesë...

POLONI – Morawiecki: Spitalet çeke dhe sllovake nuk kanë më shtretër...

VARSHAVË, 19 shkurt /ATSH-PAP/ - Kryeministri polak, Mateusz Morawiecki deklaroi se Polonia është e gatshme të ofrojë vende në spitalet e saj të përkohshme...

“Spitalet nuk kanë asnjë krahasim me dje”/ Rama: Prandaj na duhet...

TIRANË, 18 shkurt/ATSH/ Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamje nga ndryshime transformues pas investimeve në Spitalin e Urgjencës dhe Patologjisë në Elbasan. Kreu i Ekzekutivit...

“Në 4 spitalet COVID ka shtretër të lirë”/ Manastirliu: 20 të...

TIRANË, 17 shkurt/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu deklaroi sot se në spitalet COVID ka ende ka kapacitete shtretërish të lirë. Manastriliu...

Rama publikon videon e spitaleve 7 vite më parë: Kush e...

TIRANË, 16 shkurt/ATSH/ Kryeministri Edi Rama ndau sot pamje nga gjendja në spitalet e vendit vetëm 7 vite më parë, ndërsa thekson se "spitalet...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA