Ballina Etiketimet Spanje

Etiketim: spanje

SPANJË – IOM: 20 mijë refugjatë kanë hyrë në Europë që...

MADRID, 24 maj /ATSH-ANSA/ - Që nga fillimi i vitit 2019, nëpërmjet rrugëve detare në Europë mbërritën 19 830 emigrantë të parregullt dhe refugjatë,...

SOFT NEWS – Lënë burgun për të bërë betimin në… parlament!

MADRID, 21 maj /ATSH-AFP/ - Pesë separatistë katalanas, të shpallur fitues  në legjislativet e fundit do të lejohen të dalin disa orë nga burgu...

SPANJË – Vdes ish-lideri socialist Alfredo Perez Rubalcaba, pezullohet fushata zgjedhore

MADRID, 10 maj /ATSH-AFP/ - Ish-ministër dhe lideri socialist spanjoll, Alfredo Perez Rubalcaba, i cili dha një kontribut të madh në luftën kundër organizatës...

SPANJË – Podemos optimistë për një marrëveshje me Sanchez

MADRID, 7 maj /ATSH-AFP/ - Lideri i së majtës radikale spanjolle, Pablo Iglesias u shpreh sot optimist për një aleancë mes partisë së tij...

Instrumentistët Rediana dhe Florian Vlashi, koncert në dritën e qirinjve në...

TIRANË, 4 maj/ATSH/- Instrumentistët Rediana dhe Florian Vlashi kanë hapur ciklin e nëntë të koncerteve religjioze çdo vit që organizohet në Balneario Mondariz (Spanjë). Bashkëshortët...

SPANJË – Ish-presidentit katalanas, Puigdemont i ndalohet të kandidojë në zgjedhjet...

MADRID, 29 prill /ATSH-AFP/ - Ish-presidenti katalanas, Carles Puigdemont iu ndalua nga autoritetet zgjedhore spanjolle të shpallë kandidaturën e tij në zgjedhjet europiane të...

Zgjedhjet në Spanjë/ Balla uron Pedro Sánchez për fitoren

TIRANË, 29 prill/ATSH/- Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka uruar Partinë Socialiste të Punëtoreve të Spanjës për fitoren në zgjedhjet e...

BRUKSEL – Schinas: Një maxhorancë e pastër spanjolle zgjodhi Europën

BRUKSEL, 29 prill /ATSH-ANSA/ - Rezultatet e zgjedhjeve parlamentare në Spanjë treguan se një maxhorancë e pastër e spanjollëve zgjodhi partitë qartësisht me kahje...

SPANJË – Partia Socialiste fiton zgjedhjet parlamentare

MADRID, 29 prill /ATSH-ANSA/ - Partia Socialiste spanjolle (PSOE) fitoi dje zgjedhjet parlamentare. PSOE, e drejtuar nga Pedro Sanchez doli partia e parë në zgjedhje...

SPANJË – Zgjedhje legjislative, kreu socialist favorit nga sondazhet

MADRID, 28 prill /ATSH-AFP/ - Spanjollët filluan të votojnë sot në zgjedhje legjislative të tensionuara ku shefi i qeverisë socialiste, që paraqitet në krye...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA