Ballina Etiketimet Sorensen

Etiketim: sorensen

Programi për nxitjen e punësimit përmes praktikës profesionale/ Qeveria financon 6...

TIRANË, 23 shtator/ATSH/ Programi për nxitjen e punësimit përmes praktikës profesionale targeton të gjithë të diplomuarit brenda 24 muajve të e fundit dhe praktika...

Programet e punësimit/ Financim 6 paga minimale dhe kontributet e sigurimeve...

TIRANË, 23 shtator/ATSH/ Përveç skemave për nxitjen e rikthimit në punë të individëve që u larguan nga tregu për shkak të situatës së krijuar...

Skemat e nxitjes së punësimit/ Financim i pagës minimale dhe kontributeve...

TIRANË, 23 shtator/ATSH/ Zëvendësministrja e Financave dhe Ekonomisë, Dajna Sorensen shpjegoi sot se si mund të përfitojnë individët e prekur në punën e tyre...

Në shtator, 300 punonjës informalë u përfshin në skemën e sigurimeve...

TIRANË, 6 tetor /ATSH/ - Plani operacional stop-informalitetit vazhdon me intensitet të lartë jo vetëm për të luftuar elementin e informalitetit, por gjithashtu për...

Ndihma ushqimore për familjet e prekura nga tërmeti në Kamzë e...

TIRANË, 26 shtator /ATSH/-  Zëvendësministrja e Financave dhe Ekonomisë Dajna Sorensen ishte në bashkinë Kamzë dhe në njësinë administrative Paskuqan, ku e shoqëruar nga deputeti...

Ulja e papunësisë në 11,5%, Sorensen: Ekonomia jonë dhe biznesi po...

TIRANË, 13 shtator /ATSH/ Zv.ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Dajna Sorensen u shpreh sot, se raporti i fundit i INSTAT konfirmoi edhe një herë...

Sorensen: Masa konkrete për uljen e informalitetit

TIRANË, 20 mars /ATSH/- Qeveria po adreson masa konkrete në tre drejtime kryesore për uljen e informalitetit në ekonominë e vendit. Dajna Sorensen, zv/ministre e...

Ndryshimet që sjell ligji i ri i punësimit, zgjerim i programeve...

TIRANË, 18 mars/ATSH-A.Fortuzi/ - Ligji i ri për Nxitjen e Punësimit në vend, votuar javën e shkuar në Kuvendin e Shqipërisë, përveçse do të...

Sorensen: Zyrat e Punës tejkaluan objektivin e vitit 2018 me 148...

TIRANË, 18 mars/ATSH-A.Fortuzi/- Zyrat e Punës tejkaluan objektivin e vitit 2018 me 148%. Zëvendësministrja e Financave dhe Ekonomisë, Dajna Sorensen u shpreh se "viti...

Sorensen: Me rëndësi kohëzgjatja në punë e të punësuarve

TIRANË, 6 korrik /ATSH/ - Kohëzgjatja e qëndrimit në punë të të punësuarve në panairet e punës është një nga pikat kryesore të punës...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA