Ballina Etiketimet Soreca

Etiketim: Soreca

Emërimi i ministrave të rinj, Soreca: Presim të vazhdojmë të punojmë...

TIRANË, 4 janar/ATSH/ Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca uroi dy ministrat e rinj të kabinetit të qeverisë, ministren për Europën dhe...

Festat e fundvitit/ Soreca: Puna jonë për ta afruar Shqipërinë me...

TIRANË, 24 dhjetor /ATSH/ - Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca në emër të stafit të Delegacionit të Bashkimit Europian në Shqipëri,...

“Kopshti i gjelbër danez”, një nga 236 fermat në Shqipëri që...

TIRANË, 23 dhjetor /ATSH/ “Danish Green Garden (Kopshti i gjelbër danez) është një nga 236 fermat në Shqipëri që kanë përfituar nga programi IPARD...

Várhelyi: Kam besim te Calavera e Soreca, Reforma në Drejtësi e...

TIRANË, 21 dhjetor /ATSH/ “Reforma në drejtësi dhe Vetingu i gjyqësorit është thelbësor dhe nuk duhet të nxirret nga shinat apo të ngadalësohet, pavarësisht...

Ngritja e Kushtetueses/ Kim dhe Soreca: KED të mblidhet këtë javë,...

TIRANË, 7 dhjetor/ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim, deklaroi sot se "nuk ka asnjë arsye praktike që Gjykata...

Programi “BE për shkollat”/ Nis puna për rindërtimin e dy shkollave...

TIRANË, 27 nëntor/ATSH/ “Korab Muça” në Krujë dhe “Hysen Çela” në Durrës janë dy nga shkollat e para ku kanë filluar punimet e rindërtimit. 56...

Dhuna ndaj grave dhe vajzave është shkelje e të drejtave të...

TIRANË, 25 nëntor /ATSH/ Dhuna ndaj grave dhe vajzave është shkelje e të drejtave të njeriut. Kreu i Delegacionit të Bashkimit  Europian, ambasadori Luigi Soreca...

BE, grante të reja për zbatimin e ndërmarrjeve të tjera sociale/...

TIRANË, 23 nëntor/ATSH/ Në Shqipëri falë mbështetjes së Bashkimit Europian dhe guximit të disa organizatave të shoqërisë civile, po punojnë me sukses tri ndërmarrje...

Soreca: Teksti i kornizës negociuese për Shqipërinë është pranuar nga të...

TIRANË, 19 nëntor /ATSH/ Ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca, në një intervistë për Deutsche Welle komentoi procesin e hapjes së negociatave për...

Lufta kundër COVID-19/ Soreca: BE dhe OBSH kanë punuar ngushtësisht për...

TIRANË, 12 nëntor /ATSH/ Bashkimi Europian dhe Organizata Botërore e Shëndetësisë kanë punuar ngushtësisht në muajt e fundit për të mbështetur Shqipërinë në luftën...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA