Ballina Etiketimet Slloveni

Etiketim: slloveni

FOTO/ Bashkëpunim Shqipëri-Slloveni në fushën e agroturizmit dhe të mjedisit

TIRANË, 17 prill /ATSH/ - Në kuadrin e vizitës në Slloveni, Blendi Klosi, ministër i Turizmit dhe Mjedisit zhvilloi takime në Ministrinë e Bujqësisë,...

FOTO/ Shqipëria turistike prezantohet në Slloveni

TIRANË, 16 prill /ATSH/ - Në mjediset e Agjencisë KOMPAS, Lubjanë, u prezantua turizmi i Shqipërisë. Veprimtaria u organizua nga Ambasada e Republikës së Shqipërisë...

SLLOVENI – Yaskawa përuron fabrikën e parë robotike në Europë

KOÇEVJE, 8 prill /ATSH-STA/ - Prodhuesi japonez, Yaskawa do të inaugurojë fabrikën e re robotike në qytetin slloven të Koçevjes, në atë që është...

Zgjedhjet e vitit 2017, të parat të kontrolluara nga opozita

TIRANË, 5 Mars /ATSH/ - "Zgjedhjet në Shqipëri gjithmonë kanë pasur probleme, por zgjedhjet e vitit 2017 kanë qenë të parat zgjedhje të kontrolluara...

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor viziton sot Shqipërinë

TIRANË, 4 Mars /ATSH/ - Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor do të vizitojë sot Shqipërinë me ftesë të Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Në ora...

SOFT NEWS – Të ikësh pa paguar sanduiçin… mund të të...

LUBJANË, 14 shkurt /ATSH-AFP/ - Një deputet slloven u detyrua të japë dorëheqjen pasi zbuloi se kishte ikur pa paguar sanduiçin, një veprim që...

Slloveni, promovohet libri “Skanderbeg, Princi i Epirit”

TIRANË, 14 janar /ATSH/ - Libri në gjuhën shqipe “Skanderbeg Princi i Epirit” është promovuar në Koper të Sllovenisë Veprimtarinë e mbajtur në mjediset e...

Slloveni, urime për festat e fundvitit me miq të Shqipërisë

TIRANË, 24 dhjetor/ATSH/ - Ambasadori shqiptar në Slloveni, Pëllumb Qazimi ka shkëmbyer urime për festat e fundvitit me Bart Twaalfhoven, ambasador i Mbretërisë të Holandës...

Parqet Kombëtare të Shqipërisë prezantohen në kryeqytetin slloven

TIRANË, 11 dhjetor /ATSH/ - Parqet Kombëtare të Shqipërisë janë prezantuar në kryeqytetin slloven. Në pjesën ballore të parkut "Tivoli" të Lubjanës, janë prezantuar foto...

Kosovë-Slloveni, memorandum bashkëpunimi për akses të përbashkët në tregjet e treta

PRISHTINË, 10 dhjetor /ATSH/ - Kosova dhe Sllovenia do të nënshkruajnë Memorandum të mirëkuptimit për bashkëpunime në fushën e dixhitalizimit të administratës shtetërore dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA