Ballina Etiketimet Slloveni

Etiketim: slloveni

COVID-19 – Sllovenia në situatë të vështirë spitalore

LUBJANË, 12 nëntor /ATSH-ANSA/- Situata shëndetësore në Slloveni mbetet kritike, ku kurba e infektimit dhe e vdekjeve vazhdon të jetë në rritje. Në 24 orët...

COVID-19 – Sllovenia ashpërson rregullat në shkolla

LUBJANË, 28 tetor /ATSH-MIA/ - Për shkak të përkeqësimit të pasqyrës epidemiologjike, qeveria sllovene vendosi masa më të ashpra të cilat do të hyjnë...

Ambasadori Japelj: Skenari më i mirë, fillimi i negociatave nën presidencën...

TIRANË, 18 tetor/ATSH/ Ambasadori i Sllovenisë në Shqipëri, Peter Japelj, vend i cili mban Presidencën e radhës së BE-së, deklaroi sot se, fillimi i...

Fjala e plotë, Rama në samitin BE – Ballkani Perëndimor: Është...

TIRANË, 6 tetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama mori pjesë sot në samitin BE-Ballkani Perëndimor në Slloveni. - Fjala e plotë në Samitin e Bashkimit Europian me...

Kurti tregon detaje nga takimi me Merkel, Macron e Vuçiç

PRISHTINË, 6 tetor/ATSH/- Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka dhënë detaje rreth takimit të sotëm me presidentin e Francës, Emmanuel Macron, kancelaren gjermane Angela...

Rama në Slloveni, në samitin BE-Ballkani Perëndimor

TIRANË, 6 tetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Slloveni, ku po merr pjesë në samitin BE-Ballkani Perëndimor. Kryeministri ndau pamje nga ky samit ku...

Zgjerimi i BE-së, mbledhje e familjes socialiste europiane në Slloveni

TIRANË, 6 tetor/ATSH/ Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri ndau sot foto nga mbledhja e partive socialiste europiane në Slloveni, një takim...

FOKUS – Ballkani Perëndimor, AUKUS, Kina dhe Afganistani në qendër të...

KRANJ (Slloveni), 5 tetor /ATSH-DPA/ - Ballkani Perëndimor, AUKUS, Kina dhe Afganistani  do të jenë në qendër të samitit të BE-së, ndërkohë që këta...

FOKUS – Sllovenia: BE të dërgojë një sinjal të qartë për...

LUBJANË, 28 shtator /ATSH-ANSA/ - Është vendimtare që Bashkimi Evropian të jetë në gjendje të dërgojë një sinjal të fortë dhe të qartë vendeve...

SLLOVENI – Vaksinim i detyrueshëm kundër COVID-19 për shërbimin publik

LJUBJANË, 18 shtator /ATSH-AFP/ - Sllovenia ka dekretuar detyrimin e vaksinimit kundër COVID-19 për punonjësit e saj të shërbimit publik, një masë që synon...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA