Ballina Etiketimet Skena e ”arTurbinës”

Etiketim: skena e ”arTurbinës”

FOTO/ Premiera “Norm dhe Ahmed” merr duartrokitje në “arTurbina”

TIRANË, 6 prill /ATSH/ - Premiera e shfaqjes "Norm dhe Ahmed" u mirëprit mbrëmjen e djeshme me duartrokitje dhe emocione nga publiku në skenën...

FOTO/ “Kopraci” në interpretimin e artistit 92-vjeçar tek “arTurbina”

TIRANË, 21 mars /ATSH/ - Komedia "Kopraci" e Molierit u mirëprit nga publiku kryeqytetas me duartrokitje në skenën e "arTurbinës". Vepra u shfaq për...

FOTO/ Edicioni i dytë i teatrove mes gjimnazeve të Tiranës në...

TIRANË, 14 mars /ATSH/ - Në skenën e ''arTurbinës'' do të nisë më 20 mars edicioni i dytë i teatrove mes gjimnazeve të Tiranës....

FOTO/ “Udha e qumështit”, pas “Skampës” vjen në “arTurbina”

TIRANË, 9 mars /ATSH/ - Vepra teatrore “Udha e qumështit” pas premierës në teatrin “Skampa” në qytetin e Elbasanit, ku u vlerësua nga publiku...

FOTO/ Komedia “Këmbëzbathur në park” në “arTurbina”

TIRANË, 12 janar /ATSH/ - Komedia “Këmbëzbathur në park” erdhi në skenën e ''arTurbinës'' mbrëmjen e djeshme për publikun artdashës. Një shfaqje, objekt i...

FOTO/ Grushtim brenda shpirtit bosh, “Kreditorët” premierë në ”arTurbina”

TIRANË, 7 dhjetor /ATSH/ - Shfaqja teatrore “Kreditorët” vepër nga August Strindberg me regji nga Luli Hoxha erdhi për publikun premierë mbrëmjen e djeshme...

Komedia ”TAG” rikthehet për publikun në muajin festiv

TIRANË, 6 dhjetor /ATSH/ - Rikthehet për të gjithë ata që nuk patën mundësi ta shihnin, komedia ''TAG'' nga Bashkim Hoxha me regji të...

FOTO/ Shfaqja “At Sergi” erdhi gjatë fundjavës në “arTurbina”

TIRANË, 26 nëntor /ATSH/ - “At Sergi” nga Leon Tolstoy erdhi gjatë fundjavës për publikun në skenën e ''arTurbinës''. Vepra erdhi nën interpretimin e mrekullueshëm...

“Legjendat Shqiptare në Novelat Grafike”, edicioni IV mbledh 42 artistë

TIRANË,15 nëntor /ATSH/ - Konkursi mbarëkombëtar i Novelave Grafike, vjen në edicionin IV nën shenjën e “Vitit Mbarëkombëtar të Gjergj Kastriotit - Skënderbeut”, për...

FOTO/ Drama “Pengu”, raportet e publikut me televizionin

TIRANË, 2 nëntor /ATSH/ - Drama “Pengu” shkruar dhe me regji nga Saimir Gongo rikthehet për tre mbrëmje me radhë për publikun tek “arTurbina”....

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA