Ballina Etiketimet Skeme

Etiketim: skeme

Mbi 60 mijë familje përfituan ndihmë ekonomike gjatë vitit 2018

TIRANË, 18 mars/ATSH/ - Gjatë vitit të kaluar, rreth 60 052 familje përfituan ndihmë ekonomike. Të dhënat u bënë publike gjatë analizës vjetore të Shërbimit...

803 vende të lira pune për studentët e shkëlqyer, si do...

TIRANË, 11 janar/ATSH/-Për studentët e ekselencës të diplomuar brenda dhe jashtë vendit, duke filluar nga viti 2017 dhe të cilët janë në kërkim të...

Mbrojtja sociale, 7% më shumë fonde për vitin e ardhshëm

TIRANË, 26 nëntor/ATSH/ - Buxheti 2019 ka një vëmëndje të shtuar në programin e mbrojtjes sociale ku reflektohet rritja me 7% më shumë se...

Skemat e reja të ujësjellësve ruralë, përfitojnë 88 mijë banorë

TIRANË, 12 shtator/ATSH/ - Rreth 88,000 banorë të më shumë se 70 fshatrave në të gjithë Shqipërinë do të furnizohen me ujë, në kuadër...

20 mijë familje përfituan nga skema e re e ndihmës ekonomike

TIRANË, 7 maj/ATSH/- Njëzet mijë familje në rang kombëtar kanë përfituar nga skema e re e ndihmës ekonomike, ndërsa më parë përjashtoheshin nga kjo...
video

Rama fton fermerët, aplikoni dhe përfitoni 50% të investimit në bujqësi

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10155624697516523/ TIRANË, 7 Mars/ATSH/- Fermerët shqiptarë mund të përfitojnë 50 për qind të investimit të tyre në rritjen e standardeve dhe sigurisë ushqimore, duke aplikuar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA