Ballina Etiketimet Skampa

Etiketim: Skampa

FOTO/ Nisi edicioni IV i muzikës së dhomës në teatrin “Skampa”

TIRANË, 21 tetor /ATSH/ - Në Teatrin Skampa të Elbasanit nisi edicioni IV i Takimit Kombëtar të Orkestrave të Harqeve “Muzika e Dhomës dhe...

“Jashtë bie borë”, çel siparin e Festivalit Ndërkombëtar Teatror “ Skampa...

TIRANË, 11 tetor/ATSH/- Tre artistët nga Tetova e Maqedonisë së Veriut kanë interpretuar me mjaft profesionalizëm psiko-dramën "Jashtë bie borë", e cila përmes komikes...

Teatri “Skampa”, së shpejti me një pamje të re

TIRANË, 24 janar/ATSH/ - Teatri “Skampa”, i vetmi objekt kulturor në qytetin e Elbasanit, i ndërtuar rreth viteve 1935, do t'i nënshtrohet së shpejti...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA