Ballina Etiketimet Situate

Etiketim: situate

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 4516 testime, 873 të shëruar, 89 raste...

TIRANË, 8 maj/ATSH/ Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 4,516 testime, nga të...

Pandemia nën kontroll/ Tomini: Vaksinimi e ka lehtësuar situatën, përgjysmim i...

TIRANË, 6 maj/ATSH/ Situata e COVID-19 në Shqipëri është e kontrolluar bazuar në indikatorët monitorues që janë vlerësuar që në krye të herës së...

FOKUS – Australia: Daulle lufte në Indo-Paqësor

SIDNEJ, 27 prill /ATSH-DPA/ - Sekretari australian i Punëve të Brendshme, Mike Pezzullo  paralajmëroi për një rritje të madhe të tensionit në rajonin ku...

FOKUS – Situatë dramatike në kujdesin intensiv të spitaleve gjermane për...

BERLIN, 15 prill /ATSH-ANSA-DPA/ - Situata në terapinë intensive në spitalet gjermane është dramatike, deklaroi presidenti i institutit ''Robert Koch'', Lothar Wieler, në një...

Kaskada e Drinit/ Prurjet 390 m3/s, prodhimi ditor rreth 20 mijë...

TIRANË, 13 prill/ATSH/ Korporata Elektroenergjetike Shqiptare (KESH) informoi sot se prurjet në kaskadën e Drinit llogariten 390 m3/s, ndërsa prodhimi është rreth 20 mijë...

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 2993 testime, 557 të shëruar, 493 raste...

TIRANË, 28 mars/ATSH/ Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale informoi sot mbi situatën në vend të shkaktuar nga COVID-19, ndërsa ripërsëriti apelin drejtuar të...

COVID-19/ 2302 të vaksinuar, 2475 testime, 696 të shëruar, 448 raste...

TIRANË, 24 mars/ATSH/ Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale informon mbi situatën epidemiologjike në vend në 24 orët e fundit. Sipas MSHMS, po vijon procesi...

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 3338 të vaksinuar, 2997 testime, 744 të...

TIRANË, 17 mars/ATSH/ Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale informoi sot mbi situatën e krijuar nga virusi Sars-COV-2, ndërsa ripërsëriti apelin për të gjithë...

COVID-19/ 1018 të vaksinuar, 3463 testime, 690 të shëruar, 698 raste...

  TIRANË, 13 mars/ATSH/ Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale informoi sot mbi situatën e krijaur prej pandemisë së virusit Sars-Cov-2 në 24 orët e...

“Po punojmë për nisjen e vaksinimit masiv antikovid”/ Manastirliu: Mundësi për...

TIRANË, 9 mars/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu deklaroi sot qeveria është duke punuar për të bërë të mundur nisjen e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA