Ballina Etiketimet Siri

Etiketim: Siri

PARIS – Le Drian: Tërhiqemi nga Siria në rast të një...

PARIS, 10 janar /ATSH-AFP/ - Ministri francez i Punëve të Jashtme, Jean-Yves Le Drian deklaroi sot se Franca do të tërhiqej ushtarakisht nga Siria...

GJENEVË – Pedersen përfaqësues special i OKB-së për Sirinë

GJENEVË, 8 janar /ATSH-AA/ - Diplomati norvegjez Geir O. Pedersen ka filluar detyrën si përfaqësues special i Kombeve të Bashkuara (OKB) për Sirinë. Nga profili...

SHBA – Trump: Tërheqja amerikane nga Siria do të bëhet në...

UASHINGTON, 7 janar /ATSH-AFP/ - Tërheqja e trupave amerikane nga Siria, shumë e kritikuar, do të zhvillohet me një ritëm të përshtatur dhe në...

IZRAEL – Bolton: Tërheqja e ushtrisë nga Siria varet nga parakushtet

JERUZALEM, 6 janar /ATSH-AA/ - Këshilltari për siguri kombëtare i presidentit amerikan, Donald Trump, John Bolton, tha sot se Shtetet e Bashkuara të Amerikës...

SHBA – Trump mbron vendimin për të tërhequr trupat nga Siria

UASHINGTON, 31 dhjetor /ATSH-DPA/ - Presidenti amerikan, Donald Trump deklaroi sot se vendimi i tij për të nxjerrë trupat amerikane nga Siria nuk duhet...

SHBA – Bolton në Turqi dhe Izrael për të diskutuar për...

UASHINGTON, 28 dhjetor /ATSH-AFP/ - Këshilltari për sigurinë kombëtare në Shtëpinë e Bardhë, John Bolton njoftoi sot se do të shkojë në Turqi dhe...

STAMBOLL – Edrogan: Turqia është kundër ndarjes së Sirisë

STAMBOLL, 28 dhjetor /ATSH-AA/ – Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi sot në Stamboll se puna e Turqisë në Siri do të përfundojë kur...

RUSI – Samit Putin-Erdogan-Rohani për Sirinë

MOSKË, 28 dhjetor /ATSH-AFP/ - Bisedimet për paqen në Siri do të bëjnë bashkë presidentët e Rusisë, Iranit dhe të Turqisë, me shumë mundësi...

DAMASK – Rihapet pas shtatë vitesh ambasada e EBA-s

DAMASK, 27 dhjetor /ATSH-AFP/ - Emiratet e Bashkuara Arabe rihapën sot ambasadën e tyre në Damask, sinjal i një përmirësimi të mundshëm të marrëdhënieve...

LIBAN – Siria akuzon Izraelin për sulme ajrore 

BEJRUT, 26 dhjetor /ATSH-AFP/ - Aviacioni izraelit bombardoi mbrëmjen e së martës disa zona pranë Damaskut, raportuan disa media të shtetit sirian, një operacion i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA