Ballina Etiketimet Siri

Etiketim: Siri

SHBA – Pence konfirmon tërheqjen amerikane nga Siria

UASHINGTON, 17 janar /ATSH-ANSA/ - Zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence tha se ai dhe presidenti Donald Trump dënojnë sulmin vetëvrasës në Siri ku mbetën të...

SHBA – Rreth 16 ushtarë të vdekur, përfshirë amerikanë në një...

UASHINGTON, 16 janar /ATSH-AFP/ - Gjashtëmbëdhjetë persona përfshirë ushtarë amerikanë u vranë sot në një sulm kamikaz të marrë përsipër nga grupi xhihadist i...

SHBA – Amerikani i kapur në Siri: iu bashkova ISIS-it për…...

UASHINGTON, 16 janar /ATSH-AFP/ - Një mësues amerikan, i kapur nga forcat kurde në Siri, tregoi në një intervistë se ishte intriguar nga grupi...

SIRI – Kurdët kundërshtojnë një zonë sigurie nën kontrollin turk

KAMISHLI (Siri), 16 janar /ATSH-AFP/ - Kurdët e Sirisë kundërshtuan sot krijimin e një zone sigurie nën kontrollin e Turqisë në veri të vendit,...

ANKARA – Erdogan kërkon zonë sigurie në Siri nën kontrollin turk

ANKARA, 16 janar /ATSH-AFP/ - Presidenti Recep Tayyip Erdogan njoftoi sot se Turqia është e gatshme të ngrejë një zonë sigurie në Siri mes...

SHBA – Pentagon: Nis tërheqja e pajisjeve ushtarake, por jo e...

UASHINGTON, 11 janar /ATSH-AFP/ - SHBA-ja nisi tërheqjen e pajisjeve ushtarake nga Siria po ende jo të trupave, njoftoi sot një zyrtar i Departamentit...

FUTBOLL – Kombëtarja siriane shkarkon trajnerin gjerman, Stange 

DAMASK, 11 janar /ATSH-DPA/ - Ekipi kombëtar i Sirisë shkarkoi trajnerin gjerman, Bernd Stange pasi humbi 0-2 me Jordaninë në Kupën e Azisë, njoftoi...

PARIS – Le Drian: Tërhiqemi nga Siria në rast të një...

PARIS, 10 janar /ATSH-AFP/ - Ministri francez i Punëve të Jashtme, Jean-Yves Le Drian deklaroi sot se Franca do të tërhiqej ushtarakisht nga Siria...

GJENEVË – Pedersen përfaqësues special i OKB-së për Sirinë

GJENEVË, 8 janar /ATSH-AA/ - Diplomati norvegjez Geir O. Pedersen ka filluar detyrën si përfaqësues special i Kombeve të Bashkuara (OKB) për Sirinë. Nga profili...

SHBA – Trump: Tërheqja amerikane nga Siria do të bëhet në...

UASHINGTON, 7 janar /ATSH-AFP/ - Tërheqja e trupave amerikane nga Siria, shumë e kritikuar, do të zhvillohet me një ritëm të përshtatur dhe në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA