Ballina Etiketimet Siri

Etiketim: Siri

SIRI – Fillon sulmi përfundimtar kundër bazës së fundit të ISIS-it

SIRI, 1 mars /ATSH-AFP/ - Forcat Demokratike Siriane (FDS), që dominohen nga luftëtarët kurdë dhe të angazhuar në luftën kundër grupit Shteti Islamik (ISIS),...

RUSI – Çavushoglu dhe Lavrov bisedojnë për konfliktin sirian

MOSKË, 28 shkurt /ATSH-AA/ - Kryediplomati turk, Mevlut Çavushoglu dhe ai rus Sergey Lavrov zhvilluan një bisedë telefonike në lidhje me zhvillimet e fundit...

TURQI – Delegacion amerikan në Ankara për tërheqjen e trupave nga...

ANKARA, 26 shkurt /ATSH-AA/ - Grupi i punës i themeluar mes Turqisë dhe SHBA-së për të koordinuar procesin e tërheqjes së forcave amerikane nga...

SIRI – Përgatitet sulmi përfundimtar kundër ISIS-it

BEIRUT, 21 shkurt /ATSH-ANSA/ - Forcat kurdo-siriane që mbajnë të rrethuar kampin me tenda të ngritur nga milicitë e fundit të ISIS-it janë në...

SHBA – Uashingtoni: Bashkëpunim i ngushtë me Ankaranë për zonën e...

UASHINGTON, 20 shkurt /ATSH-AA/ – Departamenti Amerikan i Shtetit ka konfirmuar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) po bashkëpunojnë në mënyrë aktive me...

SOÇI – Putin: Moska, Teherani dhe Ankaraja e shohin tërheqjen amerikane...

SOÇI, 14 shkurt /ATSH-AFP/ - Tërheqja e njoftuar nga Donald Trump e 2.000 anëtarëve të forcave amerikane nga Siria konsiderohet si një hap pozitiv...

IZRAEL – Netanyahu takohet me përgjegjës rusë për të evituar përplasje...

TEL AVIV, 29 janar /ATSH-AFP/ - Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu diskutoi sot me dy përgjegjës rusë për përforcimin e bashkëpunimit ushtarak në Siri për...

TURQI – Erdogan kërkon një zone të sigurisë kufitare brenda disa...

ANKARA, 25 janar /ATSH-AFP/ - Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan njoftoi sot krijimin brenda disa muajsh të një zone të sigurisë në rajonet siriane...

RUSI – Takimi Putin-Erdogan përfundon pa marrëveshje për Sirinë

MOSKË, 23 janar /ATSH-DPA/ - Takimi mes presidentit rus, Vladimir Putin dhe homologut të tij turk, Recep Tayyip Erdogan përfundoi sot në Moskë pa...

RUSI – Erdogan në Moskë për të diskutuar për Sirinë me...

MOSKË, 23 janar /ATSH-AFP/ - Presidenti rus, Vladimir Putin dhe ai turk Recep Tayyip Erdogan do të takohen të mërkurën në Moskë për të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA