Ballina Etiketimet Siri

Etiketim: Siri

ROMË – EASA jep alarmin për rrugët ajrore të Mesdheut Lindor

ROMË, 11 prill /ATSH-ANSA/ - Gjendja e tensionuar në Siri detyroi sot Agjencinë Europiane për Sigurinë Ajrore (EASA) të jepte alarmin për rrugët ajrore...

SHBA – OKB hedh poshtë projektrezolutën ruse për hetimin mbi armët...

NJU JORK, 10 prill /ATSH-AFP/ - Këshilli i Sigurimit të OKB-së hodhi sot poshtë një projektrezolutë ruse që propozonte krijimin e një mekanizmi për...

FRANCË – Macron&Trump: Sulmi kimik në Siri nuk do mbetet pa...

PARIS, 10 prill /ATSH-AFP/ - Nëse linja e kuqe është kaluar në Siri, do të ketë një përgjigje, paralajmëroi sot zëdhënësi i qeverisë franceze,...

QIPRO – Destrojeri amerikan ”Donald Cook” drejt Sirisë

STAMBOLL, 10 prill /ATSH-ANSA/ - Destrojeri i marinës ushtarake amerikane ''Donald Cook'' la sot portin qipriot të Larnakës, ku ishte ankoruar, dhe u nis...

SIRI – Moska dhe Damasku akuzojnë Izraelin për bombardime kundër regjimit...

DAMASK, 9 prill /ATSH-AFP/ - Regjimi sirian dhe aleati i tij rus akuzuan Izraelin se ka zhvilluar bombardime vdekjeprurëse kundër një baze ushtarake në...

FRANCË – Macron: Putin të ndërpresë përshkallëzimin ushtarak në Siri

PARIS, 6 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron i bëri thirrje homologut rus, Vladimir Putin t'i kërkonte Damasku ndërprerjen e përshkallëzimit ushtarak në...

SHBA – Ende asnjë datë për tërheqjen e trupave amerikane nga...

UASHINGTON, 5 prill /ATSH-DPA/ - Presidenti amerikan, Donald Trump nuk i ka dhënë ende Pentagonit një datë për tërheqjen e propozuar të ushtrisë amerikane...

SHBA – Uashingtoni: Misioni që synon shkatërrimin e ISIS-it arriti fundin

UASHINGTON, 4 prill /ATSH-AFP/ - Shtëpia e Bardhë vlerësoi sot se misioni ushtarak që synon të çrrënjosë grupin Shteti Islamik (ISIS) në Siri ka...

TURQI – Samit tripalësh Turqi-Rusi-Iran kushtuar Sirisë

ANKARA, 2 prill /ATSH-AA/ - Presidentët e Turqisë, Rusisë dhe Iranit do të takohen të mërkurën në Ankara në kuadër të një samiti kushtuar...

SHBA – Trump ngrin fondet e destinuara për rindërtimin e Sirisë

UASHINGTON, 31 mars /ATSH-AFP/ - Shtëpia e Bardhë urdhëroi ngrirjen e më shumë se 200 milionë dollarëve nga fondet e destinuara për rindërtimin e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA