Ballina Etiketimet Siguri

Etiketim: siguri

video

Procesi screening, Kuko: Brukseli vlerësime Shqipërisë për reformat

TIRANË, 21 maj /ATSH- A. Fortuzi/ - Zv/ministrja e Brendshme, Romina Kuko gjatë një prononcimi për Agjencinë Telegrafike Shqiptare deklaroi sot se të gjithë...

Vijon marrja e masave për rritjen e sigurisë në burgje, kapet...

TIRANË, 19 maj/ATSH- A. Fortuzi/-Kapen 22 doza narkotike të gëlltitura dhe 4 aparate celular të fshehura në pajisjet elektro-shtëpiake Në kuadër të rritjes së kontrolleve...

BM – Stuhi polemikash mbi futjen e Huaweit për shkak të...

LONDËR, 26 prill /ATSH-ANSA/ - Stuhi polemikash në qeverinë britanike të Theresa May,  pas parashikimit të gazetës ''Telegraph'' të një drite jeshile të pjesëmarrjes...

Ngjarja në aeroport, Gjebrea: Koncesionarit i janë vendosur kushte për sigurinë

TIRANË, 12 prill/ATSH/- Siguria e shqiptarëve është e garantuar, tha deputetja e Partisë Socialiste, Elona Gjebrea duke e cilësuar të rëndë ngjarjen e së...

FOTO/ Rama: Forcat ushtarake në shumë aeroporte të Europës dhe botës

TIRANË, 11 prill /ATSH/ - "Forcat ushtarake në aeroportet e Parisit, Venecias, Frankfurtit dhe Amsterdamit, janë vendosur ashtu si në plot vende të tjera...

STRASBURG – BE-ja paraqet një plan për të rritur sigurinë në...

STRASBURG, 26 mars /ATSH-AFP/ - Komisioni Europian prezantoi sot një qasje europiane për të rritur sigurinë në zhvillimin e teknologjisë 5G në BE, për...

Rritja e rolit të rinisë në siguri, Shqipëria drejton takimin parë...

TIRANË, 19 mars /ATSH/ - Rritja e rolit të rinisë në përmirësimin e sigurisë dhe stabilitetit në rajonin e OSBE dhe atë të Mesdheut...

7 ura në nevojë emergjente për ndërhyrje, Qato: Kemi nisur projektet

TIRANË, 15 mars/ ATSH/ Në gjatësinë prej 3975 km rrjet të infrastrukturës kombëtare janë identifikuar gjithsej 652 ura, nga të cilat 30 prej tyre...

ARRSH mbyll përkohësisht urën mbi lumin Shkumbin

TIRANË, 11 mars/ATSH/ Pas një inspektimi për sigurinë e urave, ARRSH vendosi që të mbyllet përkohësisht ura e vjetër automobilistike në aksin e kryqëzimit Çermë-Rrogozhinë,...

INFORMATIKË – “Facebook” premton më shumë siguri për të dhënat personale

UASHINGTON, 6 mars /ATSH-AFP/ - Mark Zuckerberg premtoi se rrjeti i tij social “Facebook” do të bëhet një platformë komunikimi më e kujdesshme për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA