Ballina Etiketimet Shqiptare

Etiketim: shqiptare

Nxënësit shqiptarë nga Suedia ekskursion për të njohur Shqipërinë

TIRANË, 17 prill /ATSH/ - Një grup nxënësish shqiptar nga Suedia të cilët po zhvillojnë një ekskursion në Shqipëri për të njohur më shumë...
video

Riatdhesohen 50 shqiptarë nga Franca, zv.ministrja Voda: Azili, hap i gabuar

TIRANË, 5 prill/ATSH/ - Gjatë 24 orëve të fundit janë riatdhesuar në aeroportin “Nënë Tereza”, rreth 50 shtetas shqiptarë, të cilët kanë shkelur rregullat...

Pensionet, Nannicini: Të njihen të drejtat e shqiptarëve në Itali

TIRANË, 18 shkurt ATSH/ - Senatori i Partisë Demokratike në Itali dhe anëtar i Komisionit të Punës, Tommaso Nannicini ka dërguar një amendament në...

MEPJ: Marrëveshja mes partive shqiptare në Tuz, shembull frymëzues

TIRANË, 31 janar ATSH/ - Marrëveshja e partive politike shqiptare në Mal të Zi siguron unifikimin e aksionit politik dhe maksimizimin e votës së...

Festivali shqiptar në Shepparton të Australisë, pretendent për çmim

TIRANË, 7 janar/ATSH/ - Festivali shqiptar në Shepparton të Australisë është pretendent për çmimin e aktivitetit më të mirë të vitit në komunitet. Ministri i...

Biseda Pompeo-Bushati, DASH: Shqipëria mesazh të qartë terrorizmit iranian

TIRANË, 22 dhjetor/ATSH/- Sekretari i Departamentit Amerikan të Shtetit, Michael R. Pompeo, përgëzoi Qeverinë shqiptare lidhur me dëbimin e dy zyrtarëve iranianë, duke përfshirë...

Gatimet tradicionale shqiptare mbërrijnë në Bruksel

TIRANË, 1 dhjetor/ATSH/- "Place du Luxembourg" në Bruksel (i njohur ndryshe si "Sheshi i burokratëve dhe gazetarëve") si kurrë më parë u vesh me...

Papa Françesku: Shqipëria, një vend me histori të lavdishme

VATIKAN, 20 nëntor /ATSH/ - Papa Françesku ka pritur sot një grup pelegrinësh shqiptarë, të cilët ndodhen në Romë me rastin e përkujtimit të...

Kuzhina shqiptare prezantohet në Lubjanë

TIRANË, 16 nëntor /ATSH/ - Kuzhina e Shqipërisë u prezantua në eventin ndërkombëtar të kulinarisë organizuar në Lubjanë Nën kujdesin e "BIG SEE", dhe drejtuesit...

Trajtim me dinjitet i shtetasve shqiptarë në pikat rumune të kalimit...

TIRANË, 2 nëntor /ATSH/ - Trajtimi me dinjitet i shtetasve shqiptarë në pikat rumune të kalimit kufitar, ishte në qendër të bisedës mes ambasadorit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA