Ballina Etiketimet Shqipëria

Etiketim: Shqipëria

Videomesazhi i Bashës: Kemi plane serioze dhe të zbatueshme për vendin

TIRANË, 15 shkurt /ATSH – I. Vata/ Kryetari i PD-së Lulzim Basha deklaroi sot se Shqipëria ka mbetur në vendnumëro. Përmes një videomesazhi, Basha shprehet...

Vlerësimi nga “Doing business”/Shqipëria përmirësime për pagesën e taksave dhe tregtinë...

TIRANË, 19 janar/ATSH/ Shqipëria ka bërë përmirësime të ndjeshme sa i përket pagesës së taksave dhe tregtinë mes vendeve të rajonit duke u pozicionuar...

Misioni i SHBA-së në OSBE: Kryesia shqiptare, punë të shkëlqyer gjatë...

TIRANË, 5 janar/ATSH/ Misioni i SHBA-së OSBE falënderoi sot Shqipërinë për kryesimin e zyrës së OSBE-së gjatë vitit 2020. Përmes një deklarate misioni i SHBA-së...

100 vjet më parë, Shqipëria anëtare me të drejta të plota...

TIRANË, 17 dhjetor /ATSH/  Si sot, 100 vjet më parë, Shqipëria u pranua anëtare me të drejta të plota në Lidhjen e Kombeve. Presidenti Ilir...

COVID-19/ Ambasada gjermane: Vijon detyrimi për karantinim dhjetëditor në hyrje

TIRANË, 15 dhjetor /ATSH/ Ambasada e Gjermanisë në Shqipëri ka publikuar sot disa informacione aktuale të rëndësishme për udhëtimet mes Shqipërisë dhe Gjermanisë. “Paralajmërimi për...

Eurodeputetët: Shqipëria e meriton të ecë përpara në rrugën e saj...

TIRANË, 10 dhjetor /ATSH/ Raportuesja për Shqipërinë në Parlamentin Europian, eurodeputetja portugeze, Isabel Santos deklaroi sot se Shqipëria ka punuar shumë për të plotësuar...

Shqipëria U-19 njeh kundërshtarët për kualifikueset e Europianit 2022

TIRANË, 10 dhjetor /ATSH/ Në Nion të Zvicrës është hedhur, shorti për kualifikueset e Kampionatit Europian 2022 për ekipet kombëtare U-19. Federata Shqiptare e Futbollit...

Calavera: BE qëndron fuqimisht përkrah Shqipërisë në zbatimin e reformave

TIRANË, 9 dhjetor/ATSH/ Drejtoresha për Ballkanin Perëndimor në Komisionin Europian, Genoveva Ruiz Calavera deklaroi sot se Bashkimi Europian qëndron fuqimisht përkrah Shqipërisë në zbatimin...

Kualifikueset e Botërorit “Katar 2022”/ Shqipëria në vazon 4 për shortin...

TIRANË, 27 nëntor /ATSH/ FIFA ka përcaktuar sot vazot e skuadrave të UEFA-s për shortin në Kupën e Botës 2022, në Katar. Pas fitoreve ndaj...

Shqipëria i bashkohet masave kufizuese të BE ndaj Bjellorusisë

TIRANË, 20 nëntor /ATSH/ Shqipëria i është bashkuar sanksioneve të 2 tetorit të marra nga BE ndaj Bjellorusisë. Këshilli Europian me anë të një deklarate...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA