Home Tags Shqipëria

Tag: Shqipëria

Media italiane: I njëjti det me çmime të ulëta, Shqipëria ia...

TIRANË, 15 gusht/ATSH/- Deri pak vite më parë, ne mund të shkonim në port të njëjtën mbrëmje, pa rezervim. Tani, vendet në tragetet nga...

FOTO/ Magjia e turizmit në Shqipëri

TIRANË, 14 gusht/ATSH/ - Pushimet në shtator, sipas mendimit tim, janë një privilegj i vërtetë, një çmim me vlerë të madhe për ata që...

FOTO /Shqipëria pjesë e festivalit të parë ndërkombëtar të ngjyrave të...

TIRANË,9 gusht /ATSH/ - Shqipëria mori pjesë në festivalin e parë ndërkombëtar të ngjyrave të ujit. Gjashtë artistë përfaqësuan Shqipërinë në këtë festival ndërkombëtar që...

Televizioni më i madh në Kinë, reportazh për Shqipërinë: Heqja e...

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/1380983935369241/ TIRANË, 7 gusht/ATSH/-Rritja e numrit të turistëve kinezë në vendin tonë ka tërhequr edhe vëmendjen e televizionit më të madh në Kinë, CGTN, i...

Shqipëria, rëndësi kyçe për paqen dhe stabilitetin në Ballkan

TIRANË, 4 gusht /ATSH-Gjergji Mima/ - Shqipëria ka një rëndësi kyçe për paqen dhe stabilitetin në Ballkan. Ambasadori i Republikës së Turqisë në Tiranë, Murat...

”Hoffpost”: Ksamili, Karaibet shqiptare

TIRANË,1 gusht /ATSH A.ALLA/ - Një tjetër media e huaj radhit Shqipërinë mes destinacioneve më të preferuar ku europianët kanë zgjedhur të kalojnë pushimet...

Instituti i Gjeoshkencave: Shqipëria nuk kërcënohet nga zjarret

TIRANË, 27 korrik /ATSH/ - Nisur nga zjarret e fundit në Greqi, ku shumë persona humbën jetën, Instituti i Gjeoshkencave ka dalë me një...

Shqipëria, 100 mijë euro ndihmë për situatën e zjarreve në Greqi

TIRANË, 25 korrik/ATSH/ - Me propozimin e Kryeministrit Edi Rama, Këshilli i Ministrave vendosi të ndihmojë financiarisht Greqinë, që ndodhet në një gjendje të rëndë...

Rama: Shqipëria, veçanërisht pranë Greqisë fqinje në këto orë tragjike

TIRANË, 25 korrik /ATSH/ - Kryeministri Edi Rama thotë se Shqipëria ndjehet veçanërisht pranë Greqisë në këto orë tragjike. Ai reagoi përmes një postimi në "Facebook",...

Qeveria propozon 3 kandidatët për gjyqtarin e Shqipërisë në GJEDNJ

TIRANË, 24 Korrik /ATSH/ -Këshilli i Ministrave propozon për pozicionin e gjyqtarit të Shqipërisë në Gjykatën Europiane të të Drejtave të Njeriut (GJEDNJ), 3...

MOST POPULAR

HOT NEWS