Ballina Etiketimet Shqiperi

Etiketim: Shqiperi

Shqipëria, e dyta në Ballkanin Perëndimor për numrin e vaksinave kundër...

TIRANË, 2 mars/ATSH/ Shqipëria renditet e dyta ndër vendet e Ballkanit Perëndimor për sigurimin e vaksinave kundër COVID-19. Sipas një grafiku të publikuar nga Radio...

Pavarësisht sfidave nga tërmeti dhe pandemia, Shqipëria përmbushi kriteret për Konferencën...

TIRANË, 1 mars/ATSH/ Komisioneri Europian për Zgjerimin, Oliver Várhelyi deklaroi sot se, "pavarësisht sfidave të jashtëzakonshme të sjella nga tërmeti i vitit 2019 dhe...

Takimi i Këshillit të Shtabilizim Asociimit/ BE: Organet e reja të...

TIRANË, 1 mars /ATSH/ Sot u mbajt Takimi i Njëmbëdhjetë i Këshillit të Stabilizim-Asociimit mes Shqipërisë dhe BE. Në një deklaratës të përbashkët për shtyp...

“Ua dedikojmë këtë film shqiptarëve, një prej kombeve më mikpritës”/Videografi hungarez:...

TIRANË, 28 shkurt/ATSH/- “Duam t’ua dedikojmë këtë film shqiptarëve. Një prej kombeve më të ngrohtë e mikpritës që kam takuar gjatë udhëtimeve të mia”....

Pas Beratit, nis vaksinimi antikovid i bluzave të bardha në Kukës

TIRANË, 25 shkurt/ATSH/ Mëngjesin e sotëm ka nisur vaksinimi antikovid i bluzave të bardha në qytetin e Kukësit. Pas nisjes së këtij procesi në Berat...

“Po punohet ditë-natë për të siguruar doza të reja”/ Rama në...

TIRANË, 26 shkurt/ATSH/ Kryeministri Edi Rama u shpreh sot nga Berati se sezoni i pranverës pritet të jetë një sezon intensiv i vaksinimit antikovid....

Zyra Rajonale për Bashkëpunim Rinor dhe BE mbështesin projekte të reja

TIRANË, 24 shkurt/ATSH/ Në kuadër të thirrjes së 4-t për projektpropozime, me mbështetjen e Bashkimit Europian, Zyra Rajonale për Bashkëpunim Rinor (RYCO) nënshkroi kontrata...

Seanca plenare/ Kuvendi diskuton 4 projektligje dhe disa projektvendime

TIRANË, 21 shkurt/ATSH/ Kuvendi i Shqipërisë pritet të mblidhet këtë të hënë në seancë plenare. Në rendin e ditës janë 13 pika, ndër të cilat...

Anglia konfirmon ndeshjen me Shqipërinë në “Air Albania”

LONDËR, 18 shkurt /ATSH/ - Ndeshja kualifikuese për Kupën e Botës midis Anglisë dhe Shqipërisë, e vendosur për në muajin e ardhshëm, do të...

Për herë të parë, Shqipëria do të drejtojë Sekretariatin e Grupit...

TIRANË, 9 shkurt /ATSH/ Shqipëria do të drejtojë Sekretariatin e Grupit të Ndjekjes dhe Zbatimit të Procesit të Bolonjës. Lajmi u bë i ditur nga...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA