Ballina Etiketimet Shqiperi

Etiketim: Shqiperi

BE: Shqipëria progres me Reformën në Drejtësi, rënie e kërkesave për...

TIRANË, 25 prill /ATSH/ - Shqipëria ka bërë progres të qëndrueshëm në fushën e shtetit ligjor, veçanërisht në fushën e reformës në Drejtësi dhe...

INSTAT: Rritet numri i vizitorëve të huaj në fillim të vitit...

TIRANË, 23 prill /ATSH/ - Numri i shtetasve të huaj që vizituan Shqipërinë në tremujorin e parë të vitit 2019 u rrit me 2,7%...

Shqipëria, pjesë e platformës dixhitale të ripërdorimit të mbetjeve të ngurta

TIRANË, 23 prill/ATSH/- Projekti platforma dixhitale për ripërdorimin e mbetjeve të ngurta për Ballkanin (S.W.A.N) është një projekt, i cili aktualisht po zbatohet në...

Renunciamos y Viajamos: Të magjepsur nga Shqipëria, xhevahiri i Ballkanit

TIRANË, 21 prill /ATSH/ - Blogerët e njohur kolumbianë, Lina dhe Andres i kanë kushtuar një reportazh fantastik Shqipërisë, pasi e përshkuan atë nga...

BRUKSEL – KE: Asnjë njoftim mbi regjimin e vizave me Shqipërinë

BRUKSEL, 19 prill /ATSH/ - Pas vendimit të Parlamentit holandez për të kërkuar një pezullim të regjimit të liberalizimit të vizave me Shqipërinë, nuk...

Axhenda e bashkëveprimit me Kosovën, në krye të detyrave

TIRANË, 18 Prill /ATSH/ -Kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla u shpreh sot se më në fund, Shqipëria dhe Kosova pas kaq...

Mogherini: Pres që në qershor Shqipëria të hapë negociatat e anëtarësimit

STRASBURG, 18 prill /ATSH/ - Pres që në muajin qershor Shqipëria të hapë negociatat e anëtarësimit, deklaroi shefja e politikës së jashtme të BE-së,...

BRUKSEL – KE: Nuk ka asnjë kërkesë për heqjen e liberalizimit...

BRUKSEL, 17 prill /ATSH/ - Komisioni Europian është në dijeni të mocionit të miratuar dje në Parlamentin holandez, por nuk ka marrë asnjë njoftim...

Ministri holandez: Nuk e paraqes çështjen e vizave me Shqipërinë në...

TIRANË, 17 prill /ATSH/ - Qeveria holandeze është treguar e kujdesshme lidhur me vendimin e parlamentit holandez për heqjen e vizave me Shqipërinë duke...

FOTO/ Shqipëria turistike prezantohet në Slloveni

TIRANË, 16 prill /ATSH/ - Në mjediset e Agjencisë KOMPAS, Lubjanë, u prezantua turizmi i Shqipërisë. Veprimtaria u organizua nga Ambasada e Republikës së Shqipërisë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA