Ballina Etiketimet Shqip

Etiketim: shqip

Rama-Zaevit: Mirënjohës për seancën e Kuvendit ku u fol shqip

TIRANË, 13 mars /ATSH/ Kryeministri Edi Rama falënderoi publikisht dhe shprehu mirënjohjen për Kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev në lidhje me zbatimin...

FOKUS – Për herë të parë debatohet shqip në Parlamentin maqedonas

SHKUP, 31 janar /ATSH-AFP/ - Presidenti i Parlamentit maqedonas Talat Xhaferri hapi dhe drejtoi sot sesionin në gjuhën shqipe, hera e parë që një...

SHKUP – Xhaferi nis seancën parlamentare në gjuhën shqipe

SHKUP, 31 janar /ATSH-AA/ - Kryetari i Parlamentit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, seancën e sotme e filloi në duke folur në shqip,...

MAQEDONI – Tabelat me emrin e ri të vendit edhe në...

SHKUP, 31 janar /ATSH-MIA/ - Autoritetet maqedonase po përgatisin ndryshimin e tabelave me emrin e ri të shtetit, që këtë herë do të jenë...

Dua Lipa niset drejt Kosovës,flet shqip: Mezi pres t’iu shoh

TIRANË, 8 gusht /ATSH/ - Dua Lipa është nisur sot drejt Kosovës ku do të japë një koncert madhështor. Në një video në Instagram...

SHKUP – Zaev: Vendimi i Ivanovit për shqipen, burracakëri

SHKUP, 16 mars /ATSH-MIA/ - Vendimi i presidentit Gjorge Ivanov për të mos dekretuar ligjin për gjuhët është jo vetëm shkelje flagrante e Kushtetutës,...

SHKUP – Themelohet Ansambli i Këngëve dhe Valleve Shqipe në Republikën...

SHKUP, 7 mars /ATSH-MIA/ - Qeveria e Republikës së Maqedonisë në mbledhjen e saj të 57-të mori vendimin për themelimin e Ansamblit të Këngëve...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA