Ballina Etiketimet Shoqeri

Etiketim: shoqeri

PEKIN – Kina kufizon aktivitetin e kompanive të huaja

PEKIN, 19 shtator /ATSH-ANSA/ - Qeveria kineze ka njoftuar krijimin e një mekanizmi që do ta lejojë atë të kufizojë aktivitetet e kompanive të...

KOPENHAGË – OBSH: Europa mundet tashmë ta menaxhojë pandeminë pa mbyllur...

KOPENHAGË, 20 gusht /ATSH-AFP/ - Në Europë, pandemia e shkaktuar nga koronavirusi i ri mund të menaxhohet tashmë pas mbyllur shoqërinë në tërësi falë...

VATIKAN – Papa Françesku: Pandemia mundësi për një shoqëri më të...

VATIKAN, 19 gusht /ATSH-DPA/ - Pandemia e koronavirusit duhet të shërbejë si një mundësi për të ndërtuar një shoqëri më të drejtë dhe më...

KOMENT – Revolucioni irakian: ëndrra, dashuri dhe kurajë

BAGDAD, 21 shkurt /ATSH-AFP/ - Aliu mendonte se po ëndërronte kur pa mikun e tij t'i propozonte për martesë një protestueseje që takoi në...

GJENEVË – OKB identifikon 112 shoqëri të lidhura me kolonitë izraelite

GJENEVË, 12 shkurt /ATSH-AFP/ - OKB publikoi sot një listë prej 112 shoqërish me aktivitete në kolonitë izraelite, konsideruar si të paligjshme nga drejtësia...

Zgjidhet ankesa e studios ligjore për zhbllokim të llogarisë bankare

TIRANË, 9 janar/ATSH/- Studios ligjore “Muzaka &Partners”shpk, iu zhbllokuan llogaritë bankare, pas ankesës në platformën e bashkëqeverisjes "shqiperiaqeduam.al", pasi ajo kërkonte sistemimin e detyrimit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA