Ballina Etiketimet Shkup

Etiketim: shkup

COVID-19 – MV – Ulet numri i të infektuarve, por jo...

SHKUP, 19 janar /ATSH-MIA/ - Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut deklaroi se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 529 teste, ndërsa...

FOTOGALERI/ Arkivi shqiptar thyen kufijtë shtetërorë, hap sallë studimi në Shkup

TIRANË, 22 nëntor/ATSH/- Nga sot salla e studimit e Arkivit të Shqipërisë do të jetë përtej kufirit, edhe në Maqedoninë e Veriut.  Këndi Arkivor është...

SHKUP – BE: MV të zgjidhë mosmarrëveshjet historike me Bullgarinë

SHKUP, 7 tetor /ATSH-AFP/ - Eurokomisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi, tha sot se shpreson që negociatat e anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut do të...

SHKUP – David Geer i dërguari i ri i BE-së në...

SHKUP, 19 shtator /ATSH-ANSA/ - Kreu i ri i përfaqësimit të Bashkimit Europian në Maqedoninë e Veriut, Davidn Geer, një diplomat me shtetësi britanike...

SHKUP – Situatë normale pas zjarrit në ndërtesën ku ndodhet agjencia...

SHKUP, 10 shtator /ATSH-MIA/ - Është normalizuar situata, pas zjarrit që ka shpërthyer në ndërtesën “Dimitar Vllahov” në qendër të Shkupit, ish-objekti i Bankës...

MV – COVID-19 frymëzim për festivalin “Statuafest”

SHKUP, 5 shtator /ATSH-AA/ - Në sheshin qendror të Shkupit u hap festivali dyditor "Statuafest - Pjesa tjetër e rrugës", organizuar nga kompania teatrore...

Shtetasit shqiptarë që udhëtojnë nga aeroportet e Shkupit dhe Ohrit, të...

TIRANË, 27 gusht/ATSH/ Të gjithë shtetasit shqiptarë që kanë planifikuar të udhëtojnë me kompaninë Wizz Air nga aeroportet e Shkupit dhe Ohrit kanë të...

MV: Ambasada amerikane: Zgjedhjet një hap i rëndësishëm drejt demokracisë

SHKUP, 16 korrik /ATSH-MIA/ – Si zgjedhje të para të mbajtura pas hyrjes së Maqedonisë së Veriut në NATO dhe pas ftesës për fillimin...

MV – Fillon fushata elektorale pas mbarimit të gjendjes së jashtëzakonshme

SHKUP, 22 qershor /ATSH-MIA/-  Sot skadon gjendja e jashtëzakonshme tetëditore e shpallur nga presidenti Stevo Pendarovski për përgatitjet e domosdoshme për organizimin e zgjedhjeve...

MV – 7 vite burg për shpërdorim të postit zyrtar për...

SHKUP, 18 qershor /ATSH-MIA/ - Gjykata vendosi sot dënimin me nëntë vjet burg për të akuzuarin e parë në rastin “Reket” Bojan Jovanovski, ndërsa...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA