Ballina Etiketimet Shkup

Etiketim: shkup

Parandalohet një sulm terrorist në Maqedoninë e Veriut

SHKUP, 15 shkurt /ATSH-AFP/ - Ministria e Brenshme njoftoi sot se është parandaluar një sulm terrorist në Maqedoninë e Veriut, pasi sqaroi se ishte...

MV – Dy ditë zi kombëtare për 14 viktimat e aksidentit...

SHKUP, 14 shkurt /ATSH-MIA/ - Datat 14 dhe 15 shkurt janë shpallur ditë zie kombëtare për shkak të aksidentit tragjik, të ndodhur dje pasdite në...

SHKUP – Të paktën tre të plagosur pas një aksidenti të...

Shkup, 13 shkurt /ATSH-MIA/ – Një autobus me udhëtarë është përmbysur në autostradën Tetovë-Shkup pranë fshatit Llaskarcë në afërsi të Karpallakut sot rreth orës...

SHKUP – Fillon zbatimi i emrit Republika e Maqedonisë së Veriut

SHKUP, 13 shkurt /ATSH-MIA/ - Tabelat kufitare me emrin Republika e Maqedonisë së Veriut për tre ditë, targa të reja për katër muaj, pasaporta...

MAQEDONIA E VERIUT – Hyn në fuqi marrëveshja mes Shkupit dhe...

SHKUP, 12 shkurt /ATSH-AFP/ - Marrëveshja mes Shkupit dhe Athinës për emrin e ri të Maqedonisë, e cila tashmë emërtohet Maqedonia e Veriut hyri...

SOFJE – Zaharieva: Bullgaria e interesuar për pranimin e Shkupit në...

SOFJE, 9 shkurt /ATSH-MIA/ - Shpresoj se Bullgaria do të jetë një nga shtetet e para që do të ratifikojë marrëveshjen për bashkëngjitjen e Maqedonisë...

GREQI – Roth: Athina dhe Shkupi kontribuan në historinë europiane

ATHINË, 8 shkurt /ATSH-ANA/ - Me Marrëveshjen e Prespës, Shkupi dhe Athina kanë kontribuar në historinë europiane, deklaroi ministri i Shtetit për Çështjet Europiane...

Marrëveshja e Prespës – Zaev vlerëson guximin e deputetëve grekë dhe...

SHKUP, 26 janar /ATSH-AFP/ - Kryeministri maqedonas, Zoran Zaev vlerësoi sot guximin e deputetëve grekë dhe maqedonas për miratimin e marrëveshjes për ndryshimin e...

MUZIKË – ”Tornado” e ”Elita 5” përfshin Shkupin

SHKUP, 27 dhjetor /ATSH-MIA/ – Sonte qyteti i Shkupit do të përfshihet nga “Tornado”, pasi grupi legjendar i muzikës rock “Elita 5”, plot 30 vite...

FOKUS – Përkujtohet 110-vjetori i Kongresit të Manastirit

SHKUP, 23 nëntor /ATSH-MIA/ - Me ceremoni solemne dhe promovim të librave, dje në Manastir u përkujtua 22 Nëntori, Dita e Alfabetit shqip dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA