Ballina Etiketimet Shkolle

Etiketim: shkolle

Kushte më të mira për 260 fëmijë, rikonstruktohet shkolla 9-vjeçare në...

TIRANË, 27 nëntor/ATSH/ Shkolla 9-vjeçare në njësinë administrative Papër të Elbasanit po i nënshtrohet rikonstruksionit të plotë. Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, njëherësh drejtues...

Çmimet e Sfidës së Kodimit, fituese shkolla 9-vjeçare e Përrenjasit

TIRANË, 24 nëntor/ATSH/ Shkolla 9-vjeçare "Rrajcë-Fushë" në bashkinë e Përrenjasit është fituesja e çmimit të parë të Sfidës së Kodimit për projektin “Smart Park”,...

Hap dyert shkolla “Qazim Turdiu”, Veliaj: Hapësira dyfish më të mëdha

TIRANË, 19 nëntor/ATSH/ Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi përuruan shkollën e 10-të, të ndërtuar...

Buxheti 2022 për arsimin, mbështetje teknologjisë, artit, zejeve e sportit

TIRANË, 13 nëntor/ATSH-Maela Marini/ Orientimi nxënësve drejt teknologjisë, artit, zejeve e sportit janë prioritete të rëndësishme për zhvillimin e arsimit parashkollor që do të...

Kontribut i diasporës, ndërtohet shkolla “Ibrahim Alliu” në Librazhd

TIRANË, 2 nëntor/ATSH/ Në Hotolisht të Librazhdit ka përfunduar ndërtimi i shkollës së re 9-vjeçare “Ibrahim Alliu”. Lajmin e bëri të ditur sot kryetari i grupit...

Bashkia e Lezhës, mbështetje për zhvillimin e artit

TIRANË, 1 nëntor/ATSH/ Bashkia e Lezhës vazhdon mbështetjen për zhvillimin e artit dhe kulturës, veçanërisht duke nxitur brezin e ri të artistëve lezhjanë. Zv.kryetarja e...

Shkollë e re për fëmijët e fshatit Sebisht në Librazhd

TIRANË, 26 tetor/ATSH/ Në këtë fillimviti shkollor, nxënësit e fshatit Sebisht në Stëblevë,  Librazhd, kanë një shkollë të denjë për të mësuar me ambienteve...

Gjimnazi “Ibrahim Rugova” i rilindur, ekselentët në Kamzë motivohen me bursa

TIRANË, 19 tetor/ATSH/ Nxënësit e gjimnazit "Ibrahim Rrugova" në Kamzë, kanë tashmë një shkollë me standarde bashkëkohore dhe me kushte më të mira. Kryeministri Edi...

Shkolla dhe kopshti i rindërtuar në Kurbin hap dyert për 330...

TIRANË, 18 tetor/ATSH/ Shkolla dhe kopshti i ri “Gjokë Elezi” në Sanxhak, Kurbin, hapën dyert sot për 330 nxënës. Kryetarja e bashkisë së Kurbinit, Majlinda...

Veliaj: Gjimnazi “Sami Frashëri” hapet në shtator 2022

TIRANË, 15 tetor/ATSH/ Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj bëri të ditur sot se shkolla “Sami Frashëri” do të bëhet gati për vitin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA