Ballina Etiketimet Shkolla

Etiketim: Shkolla

Rindërtimi i shkollës 9-vjeçare “Hasan Vogli” në Tiranë me standardet e...

TIRANË, 7 mars/ATSH/ Ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj përcolli një mesazh urime për të gjithë mësuesit nga shkolla “Hasan Vogli” në kryeqytet...

Rama uron mësuesit për 7 Marsin me pamje nga shkollat e...

  TIRANË, 7 mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka uruar të gjithë mësuesit për festën e 7 Marsit me pamje nga shkollat e rindërtuara pas dëmeve...

5 shkolla të reja në “Don Bosko”, Veliaj inspekton punimet te...

TIRANË, 2 mars/ATSH/ Pesë shkolla të reja vetëm në Njësinë 9 në Tiranë, dy prej të cilave në zonën e “Don Boskos”, do të...

COVID-19/ Kushi: Përpjekje që procesi mësimor të mos ndalet në asnjë...

TIRANË, 2 mars/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi mori pjesë sot në takimin e zhvilluar me Këshillin Kombëtar të Arsimit Parauniversitar,...

Hapësira për vullnetarizmin dhe aktivizimin e të rinjve/ 270 shkolla qendra...

TIRANË, 22 shkurt/ ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi ka sjellë në vëmendje modelin e suksesshëm të shkollave qendra komunitare, duke...

Rikonstruksioni i shkollës “Hasan Tahsin” në Sarandë, kushte optimale për 639...

TIRANË, 20 shkurt /ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj vizitoi gjimnazin “Hasan Tahsin” në Sarandë, ku falë investime dhe rikonstrikstrusionit 639 nxënës...

ITALI – Moti i acartë mbyll shkollat në disa provinca

ROMË, 13 shkurt /ATSH-ANSA/ - Moti i keq në Itali ka shkaktuar ngrica në rrugë, me probleme e aksidente në rajone ku bora ka...

Shkolla “Halit Çoka” në Kamëz nga 3D në realitet, puna po...

TIRANË, 11 shkurt/ATSH/ 1400 nxënës dhe 200 fëmijë të shkollës dhe kopshtit “Halit Coka”, në Kamëz do të mësojnë në mjedise të reja me...

Vokshi: Rritjen e infektimeve në shkolla, s’ka një platformë funksionale për...

TIRANË, 7 shkurt/ATS/- Ish-deputetja e PD-së, Albana Vokshi deklaroi sot se “një vit pas pandemisë, qeveria nuk ka dhënë asnjë qindarkë shtesë dhe nuk...

Nga shkolla profesionale, në kolegje profesionale

TIRANË, 6 shkurt /ATSH – I. Vata/- Kryeministri Edi Rama në bashkëbisedim me qytetarët sot në Gjirokastër tha se "nga shkollat profesionale duhet të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA