Ballina Etiketimet Shkoder

Etiketim: Shkoder

Investim për mirëmbajtjen e rrjetit, stakim energjie në disa zona në...

TIRANË, 20 tetor/ATSH/ Ditën e nesërme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për disa zona në kryeqytet dhe në Shkodër. Përmes një njoftimi OSHEE...

Menaxhimi i mbetjeve në Shkodër, Kumbaro: Metodologji e re

TIRANË, 18 tetor/ATSH/ Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro, e shoqëruar nga ministrja e Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Edona Bilali, zhvilloi një...

Viti i ri akademik në Shkodër, rektorja Golemi: 3 qendra vaksinimi...

TIRANË, 18 tetor/ATSH/ Në nisje të vitit akademik me prani fizike në auditore, rektorja e Universitetit të Shkodrës, Suzana Golemi i bëri sot apel...

Konsultim me të rinjtë në Shkodër, Rama: Programe të veçanta intensive...

  TIRANË, 11 tetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shtetit për Rininë dhe Fëmijët, Bora Muzhaqi zhvilluan sot një konsultim publik me nxënësit e...

Konferencë shkencore për Bahri Becin, figurë e shquar e gjuhësisë shqiptare

TIRANË, 8 tetor/ATSH/ Universiteti i Shkodrës “Luigj Gurakuqi” dhe Akademia e Shkencave e Shqipërisë organizuan konferencën shkencore ndërkombëtare për akademik Bahri Becin, si figurë...

Avioni i rrëzuar në Velipojë, Policia: Nuk u gjet asnjë send...

TIRANË, 5 tetor/ATSH/ Policia e Shtetit deklaroi sot se gjatë kontrollit të imtësishëm të kryer nga grupi hetimor në brendësi të avionit, që u...

Berisha në Shkodër: Opozita, 8 vite nga dështimi në dështim

TIRANË, 1 tetor/ATSH/ Ish-kryeministri Sali Berisha vijoi sot në qytetin e Shkodrës takimet e tij me demokratët. Në “Foltoren” e qytetit të Shkodrës, Berisha theksoi...

Kalaja e Rozafës doli në dritë falë projektit të ndriçimit

TIRANË, 29 shtator/ATSH/ Kalaja e Rozafës në Shkodër pas ndriçimit të saj është kthyer në një atraksion turistik, të vizitueshëm për turistët vendas dhe...

Përfundon faza e dytë e rikonstruksionit të rrugës “Ymer Prizreni” në...

TIRANË, 24 shtator/ATSH/ Në Shkodër ka përfunduar faza e dytë e rikonstruksionit të rrugës "Ymer Prizreni" në lagjen nr. 4. Kryetarja e bashkisë së Shkodrës,...

Krimet mjedisore, arrestohen 4 shtetas për ndërtim të paligjshëm në Shkodër

TIRANË 19 shtator /ATSH-I.Vata/- Policia e Shtetit vijon punën për evidentimin dhe goditjen e krimeve mjedisore duke vënë në pranga 4 shtetas për shpërdorim...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA