Ballina Etiketimet .shira

Etiketim: .shira

FOKUS – Italia e gjitha ”nën ujë”, moti i keq përfshin...

ROMË, 6 dhjetor /ATSH-ANSA-DPA/ - Italia e gjunjëzuar nga moti i keq nga veriu në jug, pasi shirat e rrëmbyer vazhdojnë duke bërë që...

FRANCË – Të zhdukur dhe dëme materiale nga moti i keq

NICË, 3 tetor /ATSH-ANSA/ - Të paktën 12 persona janë zhdukur në juglindje të Francës në Alpes Maritimes, rajoni i Nicës, pas stuhive të...

ATHINË – Një uragan i rrallë mesdhetar godet pjesën perëndimore të...

ATHINË, 18 shtator /ATSH-AFP/ - Përmbytje, ndërprerje energjie dhe shira të rrëmbyeshëm përfshinë sot ishujt e Jonit, të goditura nga një uragan i rrallë...

JAPONI – Shirat e rrëmbyeshëm shkaktojnë viktima dhe dëme të pallogaritshme

TOKIO, 14 korrik /ATSH-ANSA/ - Vazhdon moti i keq me shira të rrëmbyeshëm që prej ditësh kanë rrënuar rajonin e Kyushu, në jugperëndim të...

JAPONI – 1,2 milionë banorë këshillohen të largohen nga shtëpitë e...

KYUSHU, 7 korrik /ATSH-DPA/ - Rreth 1,2 milionë banorë në ishullin jugor japonez të Kyushu janë këshilluar të largohen nga shtëpitë e tyre për...

UKRAINË – Qindra të evakuar pas përmbytjeve

KIEV, 24 qershor /ATSH-AFP/ - Tre persona kanë humbur jetën dhe 800 të tjerë janë evakuar në Ukrainë, pas shirave të rrëmbyeshëm që kanë...

Parashikimi i motit, e enjte 13 shkurt 2020

TIRANE, 13 shkurt /ATSH/ -Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet me kthjellime e vranësira të pakëta deri mesatare. Në zonat...

FOKUS – Australia në kaos, nga zjarret te shirat

KANBERRA, 20 janar /ATSH-DPA/ - Stuhitë dhe shirat e rrëmbyer kanë përfshirë pjesë të Australisë duke sjellë një lehtësim në zonat e shkatërruara nga...

AUSTRALI – Dëme në shumë zona nga zjarret dhe shirat e...

KANBERRA, 18 janar /ATSH-DPA/ - Dhjetëra zjarre vazhdojnë të djegin Australinë juglindore ndërsa shiu i rrëmbyeshëm dhe stuhitë kanë shkaktuar dëme në shumë zona...

METEO – Viktima dhe përmbytje nga moti i keq në Europë

BOLZANO, 13 nëntor /ATSH-ANSA/ - Shirat pa ndërprerje me erëra të forta kanë krijuar një situatë emergjente përgjatë gjithë bregdetit adriatik të Kroacisë, ku...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA