Ballina Etiketimet Shijak

Etiketim: Shijak

Agroturizmi/ Potencial edhe më i madh zhvillimi në Shijak dhe në...

TIRANË, 27 mars /ATSH Gjatë drekës së punës që zhvilloi sot kryeministri Edi Rama me fermerë e sipërmarrës të zonës së Shijakut, Durrësit u...

Rindërtimi në Shijak/ Përfundon rikonstruksioni i pallateve dhe vijon ndërtimi i...

TIRANË, 27 mars/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama ishte sot në Shijak, ku ka përfunduar rikonstruksioni i pallateve dhe po vijon ndërtimi i 30 pallateve...

Vaksinimi i edukatoreve në Shijak/Rama-Manastirliu: Nesër nis vaksinimi masiv, do të...

TIRANË, 27 mars/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama ishte sot në Shijak, ku po vijon vaksinimi i mësuesve, ndërsa deklaroi se "vaksinimi masiv do të...

Përfundon ndërtimi i banesave individuale në Shijak/ 567 familje janë...

TIRANË, 27 mars/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama ishte sot në Shijak, ku ka përfunduar rindërtimi i të gjitha banesave individuale. Kryeministri theksoi se "plot 567...

Rruga e re e “Katër Rrugve t’Shijakut” çliroi banorët nga një...

TIRANË, 27 mars/ATSH/ Rruga e re e "Katër Rrugve t'Shijakut" çliron përfundimisht banorët nga një makth shumë i gjatë. Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga...

Fabrika e re e ëmbëlsirave në Shijak me 100 të punësuar/...

TIRANË, 27 mars/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama ishte sot në Shijak, në fabrikën e re të kompanisë "Insifa”, një sipërmarrje familjare prodhimi ëmbëlsirash, që...

Kryebashkiaku Arbana: Superlajm për Shijakun, nis ndërtimi i pallateve në lagjen...

TIRANË, 23 shkurt/ATSH/ Kryetari i bashkisë së Shijakut, Elton Arbana ka dhënë lajmin e shumëpritur për banorët që humbën shtëpitë në lagjen "Lugina". Të gjithë...

Kryebashkiaku Arbana: Asnjë familje në Shijak nuk do të jetë e...

TIRANË, 13 shkurt /ATSH/ Po përfundon ndërtimi i 567 banesave të para individuale në Shijak, për familjet që mbetën të pastreha nga tërmeti i...

Arbana aplikon “demokracinë e drejtpërdrejtë” në bashkinë e Shijakut

TIRANË, 8 shkurt/ATSH - A. Fortuzi/ Në vendimmarrjet për hapësirat e përbashkëta publike bashkia e Shijakut kërkon mendimin e qytetarëve përmes një konsultimi publik. Nisur...

Nga shkollat e kopshtet që po përfundojnë, te kthimi i familjeve...

TIRANË, 3 shkurt/ATSH/ Rilindja pas tërmetit në Shijak, vazhdon me kopshtet e shkollat që po përfundojnë dhe ku pas infrastrukturës së re të ujësjellës...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA