Ballina Etiketimet Sherbime

Etiketim: sherbime

Xhaçka: Prioritet reformimi dhe modernizimi i shërbimeve për shqiptarët jashtë vendit

TIRANË, 9 shkurt/ATSH/ Reformimi dhe modernizimi i shërbimit konsullor dhe përmirësimi i shërbimeve për bashkatdhetarët tanë kudo nëpër botë, është prioritet i Ministrisë për...

Zero korrupsion/ Përmes e-Albania janë bërë mbi 2 milion shërbime

TIRANË, 30 janar/ATSH/ “Përmes sistemit të e-Albania janë dhënë 2 milionë e disa qindra mijëra shërbime për qytetarët,  pra njerëzit nuk kanë shkuar gjëkundi...

44 shërbime online në DPSHTRR/ 88 vite dhe 221.8 milionë lekë...

TIRANË, 19 janar/ATSH/ Në vitin 2020 numri i shërbimeve online në Drejtorinë e Përgjithshme të Shërbimit të Transportit Rrugor arriti në 44 shërbime, ndërsa...

36 autoambulancat e reja/ Urgjenca Kombëtare, 363 misione në 24 orët...

TIRANË, 14 janar/ATSH/ Ekipet e Urgjencës Kombëtare kanë kryer 363 misione në 24 orët e fundit me profesionalizëm e përkushtim. Kështu u shpreh sot ministrja...

Rreth 800 mijë shërbime online të DPSHTRR në portalin e-Albania

TIRANË, 12 janar/ATSH/ Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor ka sjellë më pranë qytetarëve 44 shërbime online gjatë vitit 2020 përmes platformës...

e-Albania dy shërbime të reja për qytetarët, shmangen radhët

TIRANË, 30 nëntor/ATSH/ Qytetarët mund të marrin tani dy shërbime të reja përmes platformës e-Albania, duke e bërë më lehtë pajisjen e tyre me...

SHBA – UNICEF: COVID-19 po dëmton shërbimet ndaj fëmijëve

NJU JORK, 19 nëntor /ATSH-AFP/ - UNICEF paralajmëroi sot për një "brez të humbur", ndërsa pandemia e COVID-19 zvarritet dhe vazhdon të dëmtojë arsimin,...

Revolucioni dixhital/ Nga 13 në 2013-n, sot qytetarët marrin 760 shërbime...

TIRANË, 6 nëntor/ATSH/ Në vitin 2013, Shqipëria ofronte vetëm 13 shërbime publike online. Sot, qytetarët shqiptarë marrin 760 shërbime online përmes platformës unike e-Albania. Drejtorja...

COVID-19/ 75% e bizneseve përdorën shërbime online

TIRANË, 27 gusht/ATSH/ Kriza e shkaktuar nga pandemia e COVID-19 ndërgjegjësoi bizneset mbi efikasitetin e shërbimeve online. Sipas Anketës së Këshillit të Investimeve, 75% e...

Pasaporta dhe karta ID/ 354 shërbime për qytetarët nga Konsullata në...

TIRANË, 14 qershor/ATSH/ -Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Selanik ka ofruar plot 354 shërbime. “Shifra që nuk kërkojnë koment këtë të diel...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA