Ballina Etiketimet Shengen

Etiketim: shengen

BRUKSEL – Johansson: Kontrollet në kufijtë e brendshëm kërcënojnë rimëkëmbjen, jo...

BRUKSEL, 30 nëntor /ATSH-AFP/ - Kontrollet në kufijtë e brendshëm të zonës Shengen janë joefikase në luftën kundër terrorizmit dhe rrezikojnë të pengojnë rimëkëmbjen...

“Nishani i opozitës, sërish çoroditja e publikut”/ Shqiptarët do vijojnë të...

TIRANË, 7 tetor/ATSH/ Shtetasit e vendeve me liberalizim të vizave sikurse Shqipëria do të vijojnë të udhëtojnë pa viza në Bashkimin Europian, por thjesht...

FOKUS – Franca kundër mbylljes së kufijve: Schengeni hapësira jonë vitale

PARIS, 29 korrik /ATSH-ANSA/ - Mbyllja e kufijve brenda Europës duhet të shmanget sa më shumë që të jetë e mundur, deklaroi sot sekretari...

FOKUS – Londra kërkon avantazhet e Schengenit

BRUKSEL, 18 qershor /ATSH-ANSA/ - Britania e Madhe po kërkon të negociojë me një status shumë pranë statusit të një anëtari të tregut të...

FRANCË – Le Drian-Castaner: Do të rihapim gradualisht kufijtë jashtë Shengenit...

PARIS, 13 qershor /ATSH-AFP/ - Franca do të procedojë një hapje graduale të kufijve të saj jashtë zonës Shengen duke filluar nga 1 korriku,...

COVID-19/ Spanja nuk do të penalizojë qytetarët shqiptarë për tejkalimin e...

  TIRANË, 23 mars/ATSH/ Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme, pas konsultimeve me autoritetet spanjolle, informon gjithë shtetasit shqiptarë që ndodhen në Spanjë, se...

COVID-19/ Shtetasit shqiptarë që kanë mbetur në Austri nuk do të...

TIRANË, 20 mars/ATSH/ -Të gjithë shtetasit shqiptarë që ndodhen në Austri dhe tejkalojnë qëndrimin e lejuar në hapësirën Schengen, nuk do të penalizohen. Ministria për...

Shkelën rregullat e qëndrimit në hapësirën Schengen, deportohen 26 shqiptarë nga...

TIRANË, 26 shkurt/ATSH/ 26 shtetas shqiptarë që kishin shkelur rregullat e qëndrimit në hapësirën Shengen apo që kishin kërkuar azil u deportuan nga Spanja. Policia...

BRUKSEL – BE: Asnjë kërkesë për pezullimin e Schengenit

BRUKSEL, 24 shkurt /ATSH-ANSA/ - Nuk kemi marrë asnjë kërkesë për pezullimin e traktatit Schengen, të gjitha vendimet duhet të merren në bazë të...

ZAGREB – Kerchove: Brexit nuk do të ndikojë në shkëmbimin e...

ZAGREB, 25 janar /ATSH-AFP/ - Brexit-i nuk do të ketë efekte negative në bashkëpunimin mes shërbimeve sekrete në Europë, konfirmoi Gilles de Kerchove, koordinator...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA