Ballina Etiketimet SHBA

Etiketim: SHBA

SHBA – Trump përmend tri-katër data për takimin me Kim Jong...

UASHINGTON, 26 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump përmendi sot tri apo katër data të mundshme për takimin me drejtuesin koreano-verior, Kim Jong...

GJERMANI – Edhe Merkel në Uashington për të bindur Trump për...

BERLIN, 26 prill /ATSH-AFP/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel do të pritet nesër në Uashington si një përpjekje e fundit europiane për të bindur...

MEKSIKË – Karvane migrantësh trokasin në portat e SHBA-së

TIJUANA, 26 prill /ATSH-AFP/ - Një muaj më parë, në jug të Meksikës, Olga Caballero dhe katër fëmijët e saj iu bashkuan karvanit të...

SHBA – Macron: Pesimist për të ardhmen e marrëveshjes bërthamore

UASHINGTON, 26 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump do të dalë nga marrëveshja bërthamore me Iranin, theksoi dje me keqardhje presidenti francez, Emmanuel...

UASHINGTON – SHBA teston me sukses një raketë balistike ndërkontinentale

UASHINGTON, 26 prill /ATSH-AFP/ - "US Air Force" njoftoi sot se kishte testuar me sukses një raketë balistike ndërkontinentale (ICBM) ''Minuteman III'' lëshuar nga...

SHBA – Sekretari amerikan për Thesarin në Paris për debatin mbi...

UASHINGTON, 25 prill /ATSH-AFP/ - Sekretari amerikan për Thesarin, Steven Mnuchin do të vizitojë më datë 26 dhe 27 prill Parisin për të marrë...

SHBA – Presindeti francez, Macron dënon luftën tregtare dhe nacionalizmin

UASHINGTON, 25 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron pohoi i vendosur para Kongresit amerikan se Irani nuk duhet të zotërojë më armë bërthamore...

SHBA – Presidenti Macron pritet me ovacione në Kongresin amerikan

UASHINGTON, 25 prill /ATSH-AFP/ - Emmanuel Macron u prit sot me entuziazëm dhe ovacione që vijuan për tre minuta, përpara se Presidenti francez të...

SHBA – Trump dhe Macron homazhe për kolonelin e vrarë francez...

UASHINGTON, 24 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump bëri sot homazhe, gjatë një vizite të homologut francez në Uashington, për policin francez, i...

SHBA – Emmanuel Macron në vizitë shtetërore në Uashington

UASHINGTON, 23 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron mbërriti sot në Uashington për një vizitë shtetërore treditore, me ftesë të homologut amerikan, Donald...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA