Ballina Etiketimet SHBA

Etiketim: SHBA

ALASKË – SHBA-ja intercepton avionë ushtarakë rusë në zonë neutrale

UASHINGTON, 21 maj /ATSH-DPA/ - Aeroplanët luftarakë amerikanë interceptuan gjashtë avionë ushtarakë rusë që po hynin në zonë neutrale pranë brigjeve të Alskës, njoftuan...

SHBA – Uashington: Veprimet amerikane mundësuan shmangien e një sulmi iranian

UASHINGTON, 21 maj /ATSH-AFP/ - Veprimi i SHBA-së, që dërgoi një aeroplanmbajtëse dhe avionë bombardues në Gji, mundësoi shmangien e sulmeve kundër amerikanëve nga...

SHBA – Uashingtoni: Dronët kinezë mund të përdoren për spiunazh

UASHINGTON, 21 maj /ATSH-AFP/ - SHBA-ja paralajmëroi sot se dronët e prodhuar në Kinë mund të përbëjnë rrezik për spiunazh, në kontekstin e një...

MJEDIS – Niveli i oqeaneve do të rritet dy metra deri...

UASHINGTON, 21 maj /ATSH-AFP/ - Toka është një sistem kaq kompleks saqë është e vështirë të parashikohet se sa do të rriten oqeanet për...

NJU JORK – Europianët dhe SHBA-ja bllokojnë një mbledhje të OKB-së...

NJU-JORK, 20 maj /ATSH-AFP/ - Europianët dhe SHBA-ja bllokuan sot mbajtjen e një mbledhje të Këshillit të Sigurimit mbi gjuhën në Ukrainë të kërkuar...

UASHINGTON – Trump: SHBA-ja nuk ka kërkuar asnjëherë të angazhohet në...

UASHINGTON, 20 maj /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump theksoi sot se SHBA-ja nuk është përpjekur asnjëherë të angazhohet në një dialog me Iranin,...

NJU JORK – Trump: Një luftë me SHBA do të ishte...

NJU JORK, 20 maj /ATSH-DPA/ - Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, shkroi në rrjetin social Twitter një paralajmërim për Iranin, sipas të cilit një...

Misionet e SHBA, BE dhe Britanisë në OSBE dënojnë kërcënimin ndaj...

TIRANË, 18 maj/ATSH/ Misionet e SHBA-së, Bashkimit Europian dhe Mbretërisë së Bashkuar në Këshillin e Përhershëm të OSBE-së në Vjenë kanë dënuar si akte...

KALIFORNI – Gjykata shtyn çështjen e financimit të murit me Meksikën

UASHINGTON, 18 maj /ATSH-AFP/ - Financimi i murit që presidenti amerikan, Donald Trump kërkon me çdo çmim të ndërtojë në kufirin me Meksikën, që...

SHBA – Trump heq tarifat doganore me Kanadanë dhe Meksikën për...

UASHINGTON, 18 maj /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump njoftoi të premten heqjen e tarifave për çelikun dhe aluminin nga Kanadaja dhe Meksika duke...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA